Reklama

Kolejne osoby przekonały się o tym, że policjanci bardzo poważnie traktują ograniczenia, jakie zostały nałożone na mieszkańców. Osoby lekceważące przepisy wprowadzone w trosce o zdrowie nas wszystkich przekonały się, że policjanci nie mają pobłażania wobec ich nieodpowiedzialnej postawy.

Policjanci z Giżycka podjęli interwencję wobec nieletnich, którzy w środę (01.04.2020) kilka minut po godzinie 17:00 mieli przebywać na jednej z ulic bez nadzoru i opieki osoby dorosłej. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Chłopcy w wieku 13 i 9 lat tłumaczyli, że dziadek zostawił ich w mieszkaniu, a sam wyszedł. Nakazał aby sami wrócili do swojego domu i dlatego też wyszli z mieszkania. Chłopcy zostali przewiezieni do miejsca zamieszkania, gdzie matka potwierdziła, że byli pod opieką dziadka. W trakcie wyjaśniania całej sytuacji dziadek przyznał, że chłopcy byli u niego i kazał im wrócić rowerami do domu. Mężczyzna poinformował, że zna obecne zasady poruszania się i obowiązujące obostrzenia w związku z panująca epidemią. I chociaż jak twierdził „nic się przecież nie stało”, to sprawa trafi do sądu.

Następna interwencja miała miejsce w czwartek (02.04.2020) kilka minut po godzinie 19:00. Policjanci zauważyli nieletniego, który na ich widok przyśpieszył i raptownie zmienił kierunek drogi. Szybko jednak został ujęty. 17-latek powiedział policjantom, że zna ograniczenia dotyczące poruszania się, które związane są z trwającą epidemią, ale pomimo tego wyszedł do kolegów. Matka, która przybyła na miejsce poinformowała, że wiedziała o tym, że syn wyszedł do kolegów. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Tylko w ciągu jednej dobry (02.04.2020) policjanci na Warmii i Mazurach stwierdzili w trakcie pełnionych służb 8 naruszeń związanych z nałożonymi kwarantannami oraz 85 przypadków naruszania przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
TT
TT
5 kwietnia 2020 02:54

A u mnie dzieci od sasiada tez wychodzą i jeżdżą kładem po polach i maja gdzies jakieś ograniczenia, a sąsiad śmieje sie w twarz. I co można takiemu zrobić?

Eloo
Eloo
4 kwietnia 2020 11:44

Beka fchuj, polecam nie przyjmować mandatów ponieważ nie ma solidnej podstawy prawnej do jego wystawienia.

Sławka
Sławka
3 kwietnia 2020 20:02

I bardzo dobrz ze zakonczylo sie sankcjami. Troche szacunku dla prawa i ludzi.

MŁODY27G
MŁODY27G
odpowiedział na komentarz  Sławka
3 kwietnia 2020 23:10

Tak tylko że taki 17 latek mowi ze idzie i wychodzi a jak matka stara sie go zatrzymac to jeszcze po ryj** dostanie od takiego tak jest w nie jednej rodzinie

Renia
Renia
3 kwietnia 2020 16:48

I prawidłowo. Siedzieć w domu to siedzieć w domu a nie latać po kolegach