Instruktorzy GOKiR z wałkami i pędzlami w dłoniach

0

Szalejąca w naszym kraju epidemia koronawirusa spowodowała zamknięcie przedszkoli oraz szkół, galerii handlowych, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, a także ośrodków kultury.

Aby odpowiednio wykorzystać przymusową przerwę pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach z inicjatywy swojej dyrektor Ewy Sobieskiej przygotowują materiały edukacyjne w postaci filmów do szkolenia zespołów tanecznych online i dotyczące sposobów wykonywania ciekawych gadżetów, ale nie tylko. Ponieważ w trakcie normalnej działalności placówki brakuje czasu na odświeżenie pomieszczeń, panie i panowie przebrali się w robocze ubrania wcielając się w rolę… malarzy.

Wyłożyli podłogi folią malarską, przygotowali szpachelki, skrobaki, kuwety, wiaderka, wałki i pędzle, a po zaklejeniu rogów sufitu, ścian i podłogi taśmą papierową ruszyli do boju jakby byli profesjonalną ekipą, oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa i odległości od siebie. Aby przejść do malowania musieli wpierw uzupełnić ubytki i wyrównać powierzchnie. Zrobione już galeria sztuki, sala lustrzana, pomieszczenie kuchenne i korytarz lśnią teraz jak nowe, aż zachęcają do korzystania z nich.

Przy okazji odświeżania sal ośrodka można było pomyć całą kolekcję pucharów i statuetek przywiezionych z rozmaitych festiwali, przeglądów i turniejów oraz zamocować na właściwej wysokości telewizor wykorzystywany do ćwiczeń członków formacji tanecznych.

Animatorki świetlic wiejskich przerwę wykorzystują z kolei na szycie maseczek ochronnych z przeznaczeniem dla strażaków-ochotników, Gminnego Zakładu Komunalnego w Bystrym oraz wszystkich tych, którzy działają na froncie walki z koronawirusem. Nasz apel do ludzi o gorących sercach, którzy mogliby wesprzeć szyjące panie w czystą, 100% bawełnę spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem społeczeństwa, co widać było po szybko rosnącej stercie nowiutkich materiałów.

Źródło: Urząd Gminy Giżycko (ugg.pl)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze