Wprawdzie sezon rowerowy A.D. 2017 oficjalnie został otwarty na targach Bike Expo na PGE Narodowym w Warszawie (18-19.03.2017 r.) ale teraz przyszedł czas na prawdziwe ściganie w plenerach! W sobotę 8 kwietnia br. w Giżycku miłośnicy kolarstwa górskiego zmierzą się z trasą pierwszego z jedenastu wyścigów projektu Mazury MTB – ogólnopolskiego cyklu zjawiskowych wyścigów w kolarstwie górskim, organizowanych na Mazurach!

UWAGA! W związku z planowanym wyścigiem Bitwy o Twierdzę Boyen 8 kwietnia br., na wybranych odcinkach trasy w Giżycku i okolicach, wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym od godziny 10:30 do 17:00.

Cykl Mazury MTB, spośród podobnych ogólnopolskich projektów, wyróżniają trasy, lokalizacje strefy kibica i przygotowane atrakcje. Stowarzyszenie Luz Grupa projektem Mazury MTB chce uświadomić i zaszczepić pogląd, że Mazury to najlepsze miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu, na łonie przyrody, najlepiej na rowerze. W myśl hasła ROWEROWE MAZURY promowany jest region jako przyjazny i atrakcyjny wszystkim rowerzystom, dostępne szlaki rowerowe, aplikacje dla rowerzystów oraz atrakcje i wydarzenia rowerowe na Mazurach.

Czego możemy spodziewać się po wyścigu inaugurującym sezon MTB w Giżycku? Biuro zawodów, start/meta oraz strefa kibica wyścigu zlokalizowane będą na terenie Hotelu St. Bruno. Trasa przygotowana przez Organizatorów będzie bardzo dynamiczna, mocno zróżnicowana, ze sporą ilością krętych duktów leśnych. Na kolarzy czekają bardzo ciekawe i niespotykanie nigdzie indziej „single”, poprowadzone po wałach obronnych Twierdzy Boyen!

W Mazury MTB może wystartować każdy miłośnik kolarstwa górskiego, na którego czekają 3 dystanse: maraton (4 rundy) –  74km, półmaraton (2 rundy) – 37 km, dystans hobby (1 runda) – 18,5 km oraz wyścig Mini Race dla najmłodszych, który odbędzie się na terenie hotelu.

Wyścig rozegrany zostanie w rundach. Jedna runda to dystans ok. 18,5 km. Kolarze zmierzą się z przewyższeniami sięgającymi 300 metrów. Trasa biegnie w bliskości jezior Niegocin, Tajty i Kisajno. Na trasie jest sporo odcinków gdzie kąt nachylenia wynosi ponad 15%. Przewidziano dwie premie: lotną i górską.

Trasa Bitwy o Twierdzę Boyen biegnie od hotelu St. Bruno ulicą św. Brunona w kierunku Twierdzy Boyen, Na tym odcinku obowiązywać będzie czasowa zmiana organizacji ruchu. Na wysokości Twierdzy trasa skręca w prawo w las i wić się będzie pomiędzy Twierdzą Boyen a torem motocrossowym.

Następnie przetnie drogę krajową nr 59 (przy kanale) i poprowadzi zawodników lasami w kierunku wsi Piękna Góra. Tam, przed kanałem, trasa wjedzie na pas ruchu na drodze wojewódzkiej nr 592. Dalej pobiegnie drogą wojewódzką nr 592 przez wieś Piękna Góra, by na końcu wsi skręcić w lewo, w las.

Zawodnicy lasem pojadą wzdłuż jeziora Tajty, aż do wsi Wrony, gdzie zlokalizowane będzie wahadło (droga wojewódzka nr 592) umożliwiające przejazd przez drogę. Dalej wzdłuż jeziora Kisajno trasa zawraca w kierunku Giżycka, do wsi Piękna Góra, by przed samym mostem na kanale (droga wojewódzka nr 592) ponownie wjechać na drogę publiczną.

Tuż za kanałem trasa momentalnie skręca w lewo w teren leśny, biegnie przy Barze Leśnym i wzdłuż Jeziora Popówka Wielka wraca do Giżycka. Tu na drodze krajowej nr 59  kolejne wahadło, umożliwiające przejazd przez drogę, kolejne w okolicy Twierdzy Boyen i Stadionu Miejskiego  MOSiR.  Następnie trasa prowadzi parkiem wzdłuż ulicy Moniuszki w stronę Twierdzy. Stąd kieruje uczestników przez pierwszą jej bramę by nagle skręcić w lewo  na nasyp skąd prowadzi w kierunku skrzyżowania ulicy Turystycznej z Moniuszki i dalej ulicą Moniuszki aż do Hotelu St. Bruno w kierunku mety.

W strefie kibica odbędzie się wyścig Mini Race dla najmłodszych uczestników Bitwy o Twierdzę Boyen, będzie można również skorzystać ze strefy masażu!

Więcej informacji, w tym zapisy, kalendarz i regulamin cyklu Mazury MTB znajdą Państwo na stronie mazurymtb.pl. Start Bitwy o Twierdzę Boyen w Giżycku – godz. 11:00.

Zapraszamy! Poczuj się jak w górach… jeżdżąc na Mazurach!

Wyścig pn Bitwa o Twierdzę Boyen przeprowadzony będzie według następującego programu ramowego:

  • godz. 8.00 – 10.30 – zapisy w Biurze Zawodów
  • godz. 10.45 – ustawianie zawodników w sektorach startowych dystansu Maraton
  • godz. 11.00 – start zawodników dystansu Maraton
  • godz. 11.05 – ustawianie zawodników w sektorach startowych dystansu Półmaraton
  • godz. 11.15 – start zawodników dystansu Półmaraton
  • godz. 11.16 – ustawianie zawodników w sektorach startowych dystansu Hobby
  • godz. 11.20 – start zawodników dystansu Hobby
  • godz. 14.00 – dekoracja zwycięzców dystansu Półmaraton I Hobby
  • godz. 15.30 – dekoracja zwycięzców dystansu Maraton
  • godz. 17.00 – zakończenie zawodów
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze