Inauguracja roku akademickiego Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku. ZDJĘCIA

0
fot. Piotr Tomasz Suchta

10 października 2022 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/23 Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku.

Sala kinowa Giżyckiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi, co świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu nauką na Giżyckim UTW. Prowadząca uroczystość dyrektor Ewa Ostrowska podkreśliła radość z powrotu do normalnej formy spotkań i nauki stacjonarnej. Przedstawiła także aktywność studentów GUTW podczas przerwy wakacyjnej, bo mimo, że wcześniejszy rok akademicki zakończył się w maju 2022 r. to zarządzający uczelnią dbali, by seniorzy także w wolny czas się nie nudzili.

Lato więc tradycyjnie było pełne aktywności sportowej – studenci brali udział w senioriadzie w Wilkasach, regatach żeglarskich o randze wojewódzkiej , spacerze na orientację, uczestniczyli w spływach kajakowych po Sapinie i Rospudzie, brali udział w wycieczkach w Bieszczady i do Chorwacji, aktywnie współpracowali z Przedszkolem Miejskim nr 1, brali udział w rejsach statkami z UTW Kętrzyn i UTW Mrągowo, działała redakcja giżyckiego Oddziału Radia Sovo. Bardzo aktywny latem był zespół „Belcanto”, który m.in. zaprezentował się na Festiwalu Chórów w Wydminach, wystąpił dla UTW z Włocławka, na pikniku Fest Ryba w Bogacku, uświetnił Jubileusz Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, a także wziął udział w Święcie Ziemniaka. Przedstawiciele Giżyckiego UTW weszli też w skład Giżyckiej Rady Seniora.

Po przedstawieniu planów działania na bieżący rok akademicki głos zabrali Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz i Wicestarosta Powiatu Giżyckiego Mateusz Sieroński, którzy życzyli zebranym udanego roku i gratulowali dotychczasowej aktywności. Informacje dotyczące Wojewódzkiej Rady Seniorów oraz Giżyckiej Rady Seniorów przedstawiły zebranym Krystyna Kralkowska i Sabina Kirson.

Wykład inauguracyjny „Otuleni zapachami i kolorami jesieni” wygłosiła Zofia Wojciechowska z Instytutu Hortiterapii, która od lat współpracuje z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, prowadząc zajęcia hortiterapeutyczne z dziećmi, młodzieżą i oczywiście seniorami.W części artystycznej wystąpił z programem muzycznym zespół „Belcanto”.

Po inauguracji studenci mają tydzień czasu na zapisanie się na poszczególne zajęcia i od 17 października ruszają regularne zajęcia. Tradycyjnie studenci będą spotykać się na ogólnych wykładach i w ramach kół zainteresowań, a są wśród nich: język angielski, język rosyjski, obsługa komputerów, teoria sztuki, psychologia pozytywna, salonik prasowy, literatura, zajęcia teatralne, rękodzieło, zielnik, zajęcia Eko, sztuki piękne, aerobik, boccia, joga, pływanie, gimnastyka z elementami aikido, taniec towarzyski, nordic walking, kąpiele leśne, spacery na orientację, qigong, szachy/brydź, zespół Belcanto, zespół Złota Jesień, grupa śpiewacza „Mazurska Fala”.

Oferta jest więc bardzo bogata, a dyrektor Ewa Ostrowska oraz koordynator GUTW Anna Danilewicz planują jeszcze kolejne przedmioty od nowego semestru. Tradycyjnie będzie również wiele propozycji wspólnych wyjazdów kulturalnych i turystycznych. Rada Słuchaczy planuje również szereg wydarzeń integracyjnych.

Giżycki Uniwersytet III Wieku działa w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, patronem uczelni jest Burmistrz Miasta Giżycka. Radę Programową GUTW tworzą Ewa Ostrowska – dyrektor, Anna Danilewicz – koordynator, Maria Popieluch, Nina Piórkowska, dr Katarzyna Karolska, Henryk Jurczyk. Studentów reprezentuje Rada Słuchaczy: Bogumiła Michalczak, Teresa Wołoszyn, Barbara Opęchowska, Jerzy Opęchowski, Jan Szczerba.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Źródło: Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej 

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze