Inauguracja Mazurskiej Pętli Rowerowej [ZDJĘCIA]

4
fot. Piotr Tomasz Suchta

W piątek (2 czerwca) na Wzgórzu św. Brunona odbyła się inauguracja Mazurskiej Pętli Rowerowej. 

2 czerwca w Giżycku na Wzgórzu św. Brunona odbyła się oficjalna inauguracja 300 km trasy, która rowerowo łączy poszczególne miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior i przebiega przez Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nida.

W wydarzeniu uczestniczyli Członek Zarządu Województwa Jolanta Piotrowska, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Waldemar Królikowski, Prezes Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie Piotr Jakubowski, Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz oraz partnerzy projektu, w tym przedstawiciele nadleśnictw i samorządowcy z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz stowarzyszenia i środowiska rowerowe. 

Mazurska Pętla Rowerowa to blisko 300 km malowniczej trasy rowerowej wraz z infrastrukturą wspierającą rowerzystów. Wzdłuż szlaku przewidzianych jest 18 Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR-ów), wyposażonych w wiaty, zadaszenia, sanitariaty oraz teren przystosowany do wypoczynku, a także 9 wież widokowych, z których można podziwiać panoramę Mazur.

(PTS)

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Łukasz

A śruby ktos juz dokręcił w wierzy widokowej

Kulturalny

jak w „wierzy” to pewnie nie 😛 ale w wieży śruby trzymają się solidnie 🙂

Pętla

Jak zrobią całą będą otwierać jeszcze raz?

pytanie

Przybędzie od tego chociaż jedno miejsce pracy?