Inauguracja Mazurskiej Ligi Regatowej

0

Mazurska Liga Regatowa jest częścią systemu Polskiej Ligi Regatowej, która rozgrywana jest na trzech poziomach: Ekstraklasa, 1. Liga i ligi regionalne. Najlepsze załogi startujące w Mazurskiej Lidze Regatowej będą walczyły w finale lig regionalnych o awans do 1. Ligi.

W dniach 27-28 kwietnia rozegraliśmy 24 wyścigi w I Rundzie Mazurskiej Ligi Regatowej na jeziorze Dargin. Bazą regat był Port Nowy Sztynort. Dla większości załóg był to debiut w regatach w formacie ligowym.

Sobotnie zmagania rozpoczęliśmy w wietrze o sile od 7kts do 14kts a dzień zakończyliśmy w bezwietrzu z rozegranymi 9 wyścigami. Od początku załoga YKP Lublin pod wodzą Tymona Sadowskieg zdominowała sobotnie wyścigi. W walce o podium liczyły się Jacht Klub Sztynort, Sen Yachts, Sailing Factory Club i Klub Żeglarski Hals Gostynin. Różnice punktowe po pierwszym dniu były niewielkie co zapowiadało ciekawą rywalizację nazajutrz.

W niedzielę pogoda nam sprzyjała dzięki czemu rozegraliśmy następne 15 wyścigów w słonecznej pogodzie i wietrze do 6 kts do 10kts. Początek drugiego dnia regat był ciekawszy niż można się było tego spodziewać!

Załogi Sen Yachts i Jacht Klubu Sztynort obudziły się ze snu zimowego wygrywając większość wyścigów tego dnia dzięki czemu zniwelowały przewagę punktową YKP Lublin. Mimo presji ze strony przeciwników doświadczona załoga YKP Lublin wygrała dwa z trzech ostatnich wyścigów i raz przypływając na drugim miejscu co dało im zwycięstwo w I Rundzie Mazurskiej Ligi Regatowej.

Drugie miejsce zajęła załog Sen Yachts z Arkiem Sendlewskim za sterem ze stratą tylko jednego punktu. Trzecie – Jacht Klub Sztynort gdzie jako sternik debiutował Wojtek Klimaszewski – na co dzień startujący w klasie ILCA.

Wyniki 1 Rundy Mazurskiej Ligi Regatowej:

  1. YKP Lublin – 28 pkt
  2. Sen Yachts – 29 pkt
  3. Jacht Klub Sztynort – 33pkt
  4. Mazurski Klub Żeglarski – 54pkt
  5. Klub Żeglarski Hals Gostynin – 62pkt
  6. Sailing Factory Club – 64pkt
  7. Energa Giżycka Grupa Regatowa – 64pkt
  8. Memuak Sailing – 75pkt
  9. Eight Degrees – 95pkt

Kolejne regat Mazurskiej Ligi Regatowe odbędą się w terminie 8-9.06

Wszystkie informacje, wyniki i linki będą dostępne na stronie www.ligaregatowa.pl

Organizatorami są Nowy Sztynort i Stowarzyszanie Żeglarskie „Wiatrowskaz”

(foto, info. organizatora) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze