Impreza zakończyła się w policyjnym areszcie

0

Policjanci giżyckiej komendy czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócenia spoczynku nocnego w jednym z mieszkań na terenie Giżycka. Interwencja w mieszkaniu, gdzie imprezowała grupa osób zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn, a powodem zatrzymania nie był hałas tylko posiadanie środków odurzających. 

Dzisiaj, 29 sierpnia kilka minut po północy dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Giżycka odbywa się impreza i jest bardzo głośno. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie, w mieszkaniu przebywała grupa osób, która głośno się zachowywała, słuchając przy tym głośnej muzyki. Podczas interwencji policjanci wyczuli w mieszkaniu zapach przypominający marihuanę. Po sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że imprezie towarzyszył nie tylko alkohol ale również środki odurzające. Na stole oraz przy dwóch mężczyznach funkcjonariusze znaleźli susz roślinny, natomiast w kuchni na szafce stały trzy doniczki, w których rosły konopie indyjskie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym potwierdzili, że to marihuana w ilości 24 gramów. 24-latek i 27-latek przyznali się, że to ich narkotyki. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

KPP Giżycko (ich/rj)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze