Ile pieniędzy dać księdzu w kopercie? [SONDA]

19

Od jakiegoś czasu na forach internetowych trwa dyskusja dotycząca wysokości ofiar, które powinno się dawać księdzu podczas wizyty duszpasterskiej, potocznie zwanej „kolędą”.

Mam pytanie, chociaż wiem, że to temat tabu. Ile wypada dać księdzu po kolędzie? Wiem, że można nic i się nie obrazi i wiem, że można nie otworzyć, ale to zanotuje. Pytam ile wypada = ile wy dajecie? – napisał jeden z internautów. Pod jego wpisem pojawiło się wiele komentarzy.

– Nie daje nic. Bo, jak ja nie mam, to mi nikt nie da. Ksiądz mnie nie pyta czy mam w domu ciepło czy moje dziecko ma co jeść. A oni ciągle na coś zbierają, to na wymianę okien w domu parafialnym, to na ogrzewanie. Kościół powinien pomagać, a nie my kościołowi. Mają wszystko dzięki parafianom i jeszcze robią problemy żeby ochrzcić dziecko itp.- odpowiada jedna z internautek.

– Z tego co wiem zazwyczaj dają 20-30 zł, mało kto daje 50 zł, chociaż emerytów stać aby dać 100 zł – stwierdza Sylwia.

Zdania są podzielone. Wiele osób uważa, że w ogóle nie powinno się dawać księdzu pieniędzy podczas kolędy. Są jednak osoby, które uważają, że koperta z pieniędzmi dla odwiedzającego nas księdza to konieczność.

Jakie jest wasze zdanie? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.

[totalpoll id=”23017″]

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Qatro

wystarcza dwa slowa „bog zaplac”

krzysiek

Ja tam kładę 3 koperty (tylko w jednej są pieniądze) i ksiądz gra w chybił trafił 😉

stefan88

a po co go do domu wpuszczać

gizo61

oddam wyplate i wezme dla niego kredyt ha ha ha ha ha