Ile osób w powiecie giżyckim nie ma stałego zatrudnienia? Sprawdzamy najnowsze dane

1

Według najnowszych danych z Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku na koniec marca 2023 r. w powiecie giżyckim zarejestrowanych było 1584 bezrobotnych. Liczba pozostających bez zatrudnienia zwiększyła się o 8,9% w porównaniu ze stanem z końca marca ubiegłego roku.

W marcu zarejestrowało się 219 bezrobotnych, natomiast ewidencję urzędu opuściło 235 osób w tym:

  • 104 bezrobotnych uzyskało zatrudnienie,
  • 3 osoby bezrobotne rozpoczęły szkolenie, 
  • 24 osoby bezrobotne rozpoczęły staż, 
  • 46 osób nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy.

Kobiety, zarejestrowane w marcu, w liczbie 92 – stanowiły 42,0% ogółu nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W końcu omawianego miesiąca liczba zarejestrowanych kobiet wynosiła 812, stanowiąc 51,3% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.

Spośród ogółu bezrobotnych rejestrujących się w omawianym miesiącu – 171 osób nie posiadało prawa do zasiłku. Na koniec marca w rejestrach urzędu pozostawało 1339 bezrobotnych bez prawa do pobierania zasiłku, którzy stanowili 84,5% ogółu zarejestrowanych.

W marcu Powiatowy Urząd Pracy dysponował 126 ofertami wolnych miejsc pracy, w tym 43 miejscami pracy subsydiowanej (tj. 34,1% ogólnej ich liczby).

Źródło: PUP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Wyimaginowany

Nie uwzględniono pracujących na czarno oraz kwiatu społeczeństwa, bezrobotnych od lat, niezarejetrowanych od lat, żyjących na koszt pracujących.