9 listopada w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej odbyło się III Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne „O Złote Pióro Starosty Giżyckiego”.

W pisaniu dyktanda brało udział po 2 reprezentantów 5 szkół ponadpodstawowych powiatu giżyckiego: I Liceum ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych.

Organizacja konkursu miała na celu zaszczepienie w młodzieży nawyku i potrzeby poprawności językowej, propagowanie kultury języka polskiego, w tym zasad pięknej i poprawnej polszczyzny. W tym roku tekst dyktanda nawiązywał do ochrony polskich dóbr kultury i walki z okupantem bronią nietypową: humorem i satyrą.

Czekając na ogłoszenie wyników młodzież wzięła udział w spotkaniu z Janem Sektą, autorem książki „Dawne Giżycko w stu ilustrowanych opowieściach”. Jury w celu wyłonienia zwycięzców oceniało poprawność ortograficzną i interpunkcyjną dyktanda. Nagrody za zdobycie I, II i III miejsca oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Starosta Powiatu Giżyckiego pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali „Dawne Giżycko w stu ilustrowanych opowieściach” Jana Sekty.

Natomiast laureaci dodatkowo otrzymali :

I miejsce- Julia Krużyńska – I LO statuetkę „Złote Pióro Starosty”, etui z zestawem długopisów i bon podarunkowy o wartości 100 zł,

II miejsce – Natasza Sękowska – I LO bon podarunkowy o wartości 75 zł,

III miejsce – Aleksandra Muraczewska – ZSKŚiA bon podarunkowy o wartości 50 zł

Pozostali uczestnicy dyktanda to Jakub Guz, Natalia Narwojsz, Eryk Sienkiewicz, Oksana Wiśniewska, Nina Łępicka, Patryk Wiśniewski, Julia Waszczyn.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy udziału.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Źródło, fot.: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze