II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warmii i Mazur odbył się w Giżycku w dniu 31.01.2020 r.

Na zaproszenie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej 22 uczestników z UTW z Kętrzyna, Szczytna, Rynu, Miłek, Olsztyna i oczywiście Giżycka zaprezentowało się w różnorodnych aranżacjach literackich. Gościnnie byli również członkowie Klubu Seniora z Reszla. Recytowano wiersze wielu poetów i twórców: Juliana Tuwima, Władysława Broniewskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Leopolda Staffa, Jacka Cygana, Bolesława Leśmiana, Andrzeja Poniedzielskiego, Marii Jasnorzewskiej Pawlikowskiej, Jana Twardowskiego.

Najlepsi seniorzy  zdobyli statuetki i wyróżnienia, wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe (autorstwa naszej noblistki Olgi Tokarczuk). Oto laureaci : I miejsce Janina Wiśniewska z Kętrzyna, II miejsce Barbara Horoszkiewicz z Miłek , III miejsce Barbara Opęchowska z Giżycka. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Sokołowska z Giżycka, Elżbieta Michalska ze Szczytna, Maria Wasilewska z Rynu i Danuta Ostrowska, również z Rynu.

Serdecznie gratulujemy!

Wystąpienia oceniało jury w składzie: Danuta Treszczyńska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Grażyna Imporowicz – Z-ca Dyrektora Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji i Ewa Sobieska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach.
Konkurs przygotowały i poprowadziły Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej i  Bożenna Oleksiak – instruktorka teatralna. Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Burmistrza Giżycka Cezary Piórkowski, Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku Małgorzata Czopińska,  Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  Robert Przybylski. Nie zabrakło również przedstawicieli naszej Rady Słuchaczy Giżyckiego UTW Danuty Poć i Zygmunta Raczkowskiego  i w charakterze występującego Jerzego Opęchowskiego. O sprawy bytowe (poczęstunek) zadbały Anna Danilewicz  – koordynatorka GUTW i Małgorzata Bogdanowicz – dyrektor Centrum Integracji Społecznej. Konkurs relacjonowały przedstawicielki lokalnych mediów – Jolanta Brzuszkiewicz z Platformy Medialnej i Aleksandra Łychacz z Melo Radia.

Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze