II Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów w Wilkasach (zdjęcia)

0

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa seniorzy z powiatu giżyckiego tłumnie stawili się w miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji, żeby wziąć udział w II Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów WILKASY 2022. Tak bardzo byli już spragnieni wspólnego spotkania, że przybyła ich ponad setka.

Nie wszyscy meldowali się na scenie, część z nich przywiozła bowiem swe prace eksponując na ścianach piękne obrazy, ceramikę, decoupage, ikony, urocze figurki z włóczki oraz koszulki z nadrukami mazurskich krajobrazów.

Takie wystawy przygotowały Uniwersytety III Wieku z Giżycka i Miłek oraz Klub Seniora z Pozezdrza. Z krótki występami zaprezentowały się Jarzębiny z Bystrego, zespół Belcanto z Giżyckiego UTW, chór Lira z Wydmińskiego UTW, Sapiniaki z Kruklanek, grupa teatralna Mariusza Kuncera i Złota Jesień (UTW z Giżycka).

Wprost rewelacyjnie wypadli seniorzy z Miłek w tańcach klasycznych, furorę zrobili pokazując też układy hip hop i jive. Gospodarze z Klubu Seniora Gminy Giżycko wystąpili z przedstawieniami teatralno-kabaretowymi, które podali z werwą i doskonałym wyczuciem opowiadając wszystko o mężczyznach, spotykając się na imieninach u Mani oraz recytując dziejową lokomotywę. Salwy śmiechu na widowni wywołały rewelacyjne babskie pogaduszki w parku i taniec w rytm śpiewanej przez Henryka Dadełłę meksykańskiego przeboju „La Cucaracha”.

Obecnych uhonorowano na pamiątkę pięknymi zestawami koszykowymi, które wręczali na scenie starosta giżycki Mirosław Drzażdżewski i wójt Marek Jasudowicz. Autor imprezy Karol Żelisko z GOKiR Wilkasy ciesząc się ze wspaniałej prawie trzygodzinnej zabawy myśli już o kontynuacji tego spotkania, być może nawet w wersji dwudniowej z warsztatami.

Nasi seniorzy i z innych gmin na co dzień mają swoje zajęcia, spotykając się w sekcjach wokalnych, teatralnych oraz tanecznych – opowiada koordynator przeglądu. – Są aktywni i radośni w tym, co robią, zawsze uśmiechnięci i zadowoleni. Patrząc na nich, widzowie są pełni podziwu dla ich sprawności fizycznej, kreatywności oraz mnóstwa nowych pomysłów.

(GOKiR Wilkasy) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze