II miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Siatkówce Plażowej

0

Wielką niespodziankę sprawiły siatkarki II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku, zajmując II miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Siatkówce Plażowej.

Zawody odbyły się w 12 czerwca na boiskach plaży miejskiej w Ełku. Wzięło w nich udział 10 zespołów z: II Liceum Ogólnokształcącego w Ełku, Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi, Zespołu Szkół Nr 3 w Szczytnie, Liceum Ogólnokształcącego w Piszu, Zespołu Szkół Zawodowych w Górowie Iławeckim, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku.

Ze względu na brak eliminacji w tegorocznych rozgrywkach mógł startować każdy. Sprawiło to wiele problemów organizatorom, ponieważ jednocześnie odbywała się rywalizacja drużyn męskich. Zawody zaczęliśmy od zwycięstwa nad Górowem Iławeckim 2:1, po łatwo wygranym pierwszym secie, niestety dziewczęta odpuściły, przegrywając drugiego seta. Ale dobrze nam zrobił kubeł zimnej wody! Trzeci set pod pełną kontrolą-gramy dalej. W kolejnych meczach dziewczęta grały bardzo dobrze, wygrywając wiele wyrównanych setów. Pomijając wolny los, kolejno wygrywały z 2 LO Ełk, ZSZ Szczytno, by trafić do finału. Faworytki turnieju z Zespołu Szkół Sportowych z Ełku podniosły wysoko poprzeczkę naszym pierwszoklasistkom, zwyciężając 2:0. Mimo to zawody uważamy za bardzo udane, gratulujemy dziewczętom dużych umiejętności i woli walki i oczywiście życzymy dalszych sukcesów. Dziewczęta zostały udekorowane medalami oraz okazałym pucharem.