I LO w rankingu „Perspektyw” na 356 miejscu

0

W ogólnopolskim rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019 pisma „Perspektywy” I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego znalazło się na 356 miejscu wśród najlepszych liceów w Polsce. 

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

I LO w Giżycku w rankingu zajęło 356 miejsce na 500 możliwych. Szkoła przy ul. Traugutta znalazła się także na 11 miejscu w rankingu województwa warmińsko-mazurskiego.

Lepsze od giżyckiego liceum, są w regionie m.in. szkoły z Kętrzyna (84 miejsce – II Prywatne Liceum Ogólnokształcące, 260 miejsce Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego), Ełku (167 miejsce I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego).

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze