Hulajnogi elektryczne trafiły do giżyckich podstawówek

0

Uczniowie giżyckich podstawówek przygotowujący się do zdobycia swojego pierwszego prawa jazdy, czyli karty rowerowej, od dziś będą mieli okazję ćwiczyć jazdę także na nowych hulajnogach elektrycznych!

Nowe egzemplarze trafiły bowiem do giżyckich szkół dzięki inicjatywie radnego i nauczyciela SP1, pana Mirosława Bocia. Ich zakup ujęto w Planie działań realizacji polityki oświatowej Gminy Miejskiej Giżycko na lata 2020/2025. Za sprawną koordynację zakupu odpowiada Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Piotr Szulc wraz z pracownikami.

Do szkół trafiło 10 pojazdów. Dyrektorzy odebrali je podczas dzisiejszego spotkania, na terenie Szkoły Podstawowej nr 1, z udziałem burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza i jego zastępcy Cezarego Piórkowskiego.

To właśnie m.in. Karta Rowerowa uprawnia osoby między 10 a 18 rokiem życia do jazdy hulajnogą elektryczną. Szkolenie nie tylko na rowerach, ale i na pojazdach elektrycznych będzie niezwykle przydatną praktyką dla uczniów. Kartę można wyrobić np. w ramach specjalnie organizowanych zajęć w szkołach. Można ją zdobyć po ukończeniu 10 roku życia.

O bezpiecznym poruszaniu się hulajnogami wielokrotnie przypominał obecny na spotkaniu Komendant Straży Miejskiej Maciej Ambroziak. Komendant zadeklarował chęć współpracy z dyrektorami szkół w zakresie edukacji dzieci nt. przepisów dotyczących poruszania się hulajnogami w miejscach publicznych.

(UM Giżycko, fot. gizycko.pl/ JMK)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze