Hity telewizyjne na piątek 10.06.2016! Zobacz, co warto obejrzeć!

0

Jutro piątek i nie wiecie czy oprócz meczu Euro Rumunia- Francja,  warto obejrzeć coś w telewizji? Oto najciekawsze propozycje.

TVN

Harry Potter i komnata filozoficzna; 20:00

W słynnej szkole magii, Hogwarcie rozpoczyna się właśnie nowy rok szkolny. Harry’ego Pottera  i jego przyjaciela Rona od początku prześladuje pech. Najpierw spóźniają się na pociąg, więc by na czas dotrzeć na miejsce, w drogę wyruszają latającym samochodem. Niestety, doprowadzają do kraksy, co ściąga na nich gniew profesora Snape’a. W Hogwarcie, profesor Albus Dumbledore dostrzega, że w murach akademii czai się zło. Na ścianie pojawia się złowieszczy napis, który głosi, że otwarto Komnatę Tajemnic. Uczniom i nauczycielom grozi niebezpieczeństwo, w związku z czym szkoła ma zostać zamknięta. Harry musi dowiedzieć się, co takiego wydostało się z komnaty i pokonać te mroczne siły. Pomaga mu Ron i przyjaciółka Hermiona. Druga część opowieści o przygodach młodego czarodzieja wzbudziła powszechny entuzjazm i przyciągnęła do kin tłumy widzów.

TVN 7

Przygoda na Alasce; 20:00

Niesamowity, dziki krajobraz pokrytych śniegiem przestrzeni Alaski jest nowym domem dla dwunastoletniej Jessie i czternastoletniego Seana. Ich ojciec Jake po śmierci żony,  postanawia, że wyprowadzi się z Chicago, aby zamieszkać tam gdzie świat wygląda inaczej. Ma nadzieję, że zmiana miejsca zamieszkania pomoże mu odzyskać spokój wewnętrzny, a  Alaska czeka na nich wraz ze swymi tajemnicami i legendami. Jake pracuje jako pilot, który dostarcza zaopatrzenie do odległych osad. Pewnego dnia, gdy zapada zmierzch, a za oknem szaleje burza, otrzymuje wezwanie na pomoc. Wyrusza lecz nie dociera na miejsce, jego samolot rozbija się gdzieś w górach. Akcja ratunkowa nie daje rezultatu. Ratownicy chcą zrezygnować z dalszych poszukiwań. Jessie i Sean wierzą, że ich ojciec żyje,  więc sami postanawiają odnaleźć ojca. Podczas wędrówki ratują z opresji niedźwiadka, którego matka została zabita przez myśliwych. W drodze przez góry i rzeki Alaski przeżywają wiele niezwykłych przygód. Świetne kino familijne.

TV PLUS

13 dzielnica; 20:00

Jest rok 2013, Paryż został podzielony na  13 dzielnic. Jedna z nich na polecenie rządu jest odgrodzona  od reszty wysokim murem. Rządzi w niej mafia, gangi i narkotyki, a jedyną osobą  która próbuje utrzymać porządek w Dzielnicy jest Leito, walczący z gangsterami i handlarzami narkotyków. Jeden z tamtejszych gangów kradnie należącą do rządu broń masowego rażenia. Agent Damien Tomaso, specjalista sztuk walki, kształcony w najbardziej renomowanych szkołach policyjnych, zostaje wysłany do niebezpiecznego rewiru. Jego  sojusznikiem zostaje właśnie Leito, bo nikt nie zna 13 Dzielnicy tak dobrze jak on. Szybko okazuje się, że oprócz odnalezienia bomby Leito musi odszukać i uratować Lolę, młodszą siostrę porwaną przez gang. Leito zaczyna podejrzewać, że przełożeni Damiena są zamieszani w kradzież bomby. Narażając się na niebezpieczeństwo, rozpoczynają śledztwo na własną rękę, a Damien po raz pierwszy musi zakwestionować rozkazy przełożonych.

ALE KINO+

Złoto pustyni; 20:10

Jest marzec 1991 roku, w Zatoce Perskiej dobiega końca wojna. Major Archie Gates przygotowuje się do powrotu do Stanów Zjednoczonych. W tym samym czasie u jednego z irackich jeńców zostaje znaleziona tajemnicza mapa. Prawdopodobnie wskazuje ona miejsce ukrycia złota zrabowanego przez Saddama Husajna w Kuwejcie. Gates podejmuje wyzwanie i postanawia odnaleźć skarb. Do majora przyłączają się: szeregowiec Conrad Vig, młody sierżant Troy Barlow), kwatermistrz Chief Elgin. Żołnierze szybko odszyfrowują mapę i znajdują zakopany na pustyni skarb. Jednak ten sukces jest dopiero początkiem ich problemów. W drodze do bazy major i jego towarzysze trafiają w sam środek irackiej wojny domowej. Zacięte walki toczą zwolennicy i przeciwnicy dyktatora. Amerykanie, którzy do tej pory nie brali udziału w prawdziwej wojnie, muszą stanąć do krwawej walki. Wszyscy zostają poddani bardzo ciężkiej próbie. Film w zaskakujący sposób łączy elementy dramatu wojennego, kina akcji oraz komedii.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze