Harry Potter, Gwiezdne Wojny, Hobbit z pierwszoklasistami w roli głównej

0

Dzień Otrzęsin 2015 w Publicznym Gimnazjum im. Szarych Szeregów już za nami.

Nasza szkolna tradycja zabawy i rywalizacji  w której prezentują się uczniowie klas pierwszych to wielkie, zawsze niecierpliwie oczekiwane wydarzenie, podczas którego starsi koledzy lepiej poznają nowych uczniów i przyjmują ich do społeczności szkolnej.

Tegoroczne Otrzęsiny przygotowała i prowadziła klasa II b, która uzyskała ten przywilej wygrywając ubiegłoroczną rywalizację z kl. II a.

Tematem przewodnim imprezy były w tym roku trzy znane i lubiane przez młodzież filmy. Klasa Ia wylosowała Harrego Pottera, kl. Ib Gwiezdne Wojny a kl. Ic Hobbita. Pierwszaki  i ich wychowawcy świetnie wcielili się w role swoich filmowych bohaterów (obejrzyjcie koniecznie zdjęcia). Godna podziwu była ich pomysłowość w przygotowaniu strojów, rekwizytów i dekoracji.  Nie tylko pierwsze zachwycające wrażenie wymagało od uczniów wielotygodniowej pracy. Pierwszoklasiści  zobowiązani byli do zaprezentowania herbu, okrzyku, scenki inspirowanej filmem i piosenki. Te zadania wszystkie klasy wypełniły również bardzo dobrze.

Nasi aktorzy oceniani byli przez profesjonalne Jury, w skład którego weszli:  znawczyni sztuki pani Ania Pażyszek, anglista i opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Piotr Panaś oraz Martyna – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Jury doskonale wczuło się w atmosferę kina oglądając premierę w specjalnych okularach, podjadając popcorn i popijając Colę.

Oprócz wcześniej przydzielonych zadań uczniowie  musieli rywalizować w pięciu konkurencjach –niespodziankach, które sprawdzały sprawność fizyczną, lotność umysłu i poczucie humoru pierwszaków.

„Gimbaliada” to zabawa w której prowadzący Damian, Karol Hamburger testował intelekt i błyskotliwość uczniów. Publiczność bawiła się równie dobrze oglądając podgryzanie jabłka zawieszonego na sznurku oraz konkurencję surprise, w której przedstawiciele klas musieli wyłowić ustami mentosy ukryte pod grubą warstwą bitej śmietany. Emocje i salwy śmiechu towarzyszyły też sztafecie ze skakaniem w workach, obieraniem ziemniaka i wypiciem szklanki wody.

Wszystkim zabawom towarzyszyła zdrowa, zacięta rywalizacja ale ostatecznym zwycięzcą została klasa I b, która wyreżyseruje i poprowadzi swoje widowisko już za rok. Wszystkie klasy odebrały gratulacje i pamiątkowe dyplomy z rąk pana dyrektora.

Otrzęsiny były też okazją do zaprezentowania się utalentowanych uczniów, których w naszej szkole nie brakuje. Czas między konkurencjami umiliła nam Ala z II a śpiewając piosenkę przy własnym akompaniamencie gitarowym. Pełen energii popis taneczny pokazały Ada z I a, Oliwia z I b i Oliwia z III a.  Prawdziwy szał na widowni wywołał Hubert – Gibi z III a , który wykonał utwór „Wigry, wigry” jeżdżąc jednocześnie na wysłużonym rowerze tejże marki. Czwartym z zaproszonych gości specjalnych była Klaudia z kl. III b, która zagrała na saksofonie jeden z motywów filmowych.

Na widowni zagościło bardzo liczne grono naszych absolwentów, którzy chętnie nas odwiedzają. Miło nam, że zechcieli poznać nowych uczniów, odwiedzić nauczycieli, młodszych kolegów i powspominać z nami swoje Otrzęsiny.

Podziękowania należą się wszystkim pierwszoklasistom i ich wychowawcom za zaangażowanie, rywalizację i współpracę.

Dziękujemy klasie II b za dobrą zabawę, profesjonalne prowadzenie, reżyserię dźwięku i sprawną obsługę widowiska.

Trudno uwierzyć, że impreza trwająca półtorej godziny minęła w mgnieniu oka i przeszła już do historii. Wspomnienia i integracja uczniów, to najcenniejsze, co pozostaje po świetnych imprezach w naszym gimnazjum.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze