fot. KPP Giżycko

W ramach Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Giżycku wraz z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej spotkali się z młodzieżą. 

Policjanci giżyckiej komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej rozpoczęli cykl spotkań z młodzieżą, podczas których mówią o tym, czym jest handel ludźmi, jakie przybiera formy, na co zwrócić uwagę, aby unikać takich zagrożeń oraz co należy zrobić, gdy staniemy się ofiarą przestępstwa.

W środę (19.10.) mundurowi odwiedzili młodzież Szkoły Podstawowej nr 5 w Giżycku. W trakcie spotkania mundurowi przedstawili główne zagadnienia związane z handlem „żywym towarem”, metodami pozyskiwania osób, wskazując przy tym na różne formy i skalę tego zjawiska oraz sposoby niwelowania i unikania zagrożeń. Uczestnicy dowiedzieli się również, gdzie i jak szukać potrzebnej pomocy w sytuacji pojawiającego się niebezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że na zetknięcie się z grupami przestępczymi trudniącymi się handlem ludźmi narażeni są szczególnie młodzi ludzie planujący wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy, ale również osoby wyjeżdżający na wakacyjny wypoczynek.

Na zakończenie młodzież otrzymała ulotki i broszury informacyjne gdzie szukać pomocy, gdy spotkają się tego typu przestępstwami. 

fot. KPP Giżycko

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
westt

Młodzieży trzeba powiedzieć, że w państwie z dykty niech nie liczą na sprawiedliwość jeśli ofiary są gorzej traktowane niż przestępcy.