Gwałtownie hamował i ruszał z piskiem opon. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę busa

0

Policjanci zatrzymali kolejnych kierujących pod wpływem alkoholu. Tym razem wpadł kierowca quada i vw transportera.

W czwartek (12.05) około godziny 21:30 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wydminach, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego qadem.

Za kierownicą siedział 64- letni mieszkaniec Wydmin. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że „wydmuchał”  ponad 1 promil alkoholu – informują mundurowi. 

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w nocy (12/13.05) około godziny 1:00 w Giżycku na ulicy Dąbrowskiego.

Kierowca jadący vw transporterem gwałtownie hamował i ruszał z „piskiem” opon, przyspieszał i zwalniał oraz włączał i wyłączał kierunkowskazy. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedzi pijany kierowca. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód odholowany na parking. – przekazują giżyccy policjanci. 

Na szczęście, pomimo braku odpowiedzialności kierowców, nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia z ich udziałem. Policjanci apelują jednak o rozwagę i przypominają, że każda ilość alkoholu wpływa na czujność kierowcy.

Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, puszczają „hamulce”, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących – dodają funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze