Gwałtowne burze i ulewy przeszły nad powiatem giżyckim wieczorem w czwartek, 8 lipca. Strażacy mieli ręce pełne pracy.
Na skutek gwałtownych opadów deszczu i silnych porywów wiatru doszło do licznych podtopień i zalań. Strażacy usuwali także połamane drzewa i konary.
Jak informuje OSP Spytkowo od godziny 18.30 zastępy działały przy usuwaniu skutków gwałtownych opadów deszczu w Giżycku, Wilkasach i Szczybałach Giżyckich.
Druhowie z OSP Wydminy usuwali z dróg powalone drzewa, konary, a także pomagali w wypompowaniu wody z zalanej piwnicy w Gawlikach Małych i zalanego gospodarstwa w Szczybałach Giżyckich.
W usuwaniu skutków burz i ulew udział brały zastępy OSP ze Spytkowa, Kruklanek, Rynu, Kamionek, Sterławek Wielkich, Miłek, Wydmin a także Państwowa Straż Pożarna i Wojskowa Straż Pożarna z Giżycka.