fot. organizator

Za nami pierwszy dzień JBL Triathlon Poznań! W sobotnich startach na dystansie 58,175 km wzięło udział ponad 500 zawodników. W powietrzu było czuć niesamowitą atmosferę sportowej rywalizacji, która napędzała startujących! Wśród nich wyróżnił się Grzegorz Ziółkowski z Giżycka, który zdobył brązowy medal w kategorii mężczyzn 18-29!

JBL Triathlon Poznań rozpoczął się na całego mimo przeciwności losu! W Jeziorze Maltańskim w Poznaniu jakość wody wykluczyła możliwość przeprowadzenia etapu pływackiego, przez co zawody odbyły się w formie duathlonu. Mimo to zawodnicy licznie zgromadzili się w stolicy Wielkopolski, by dać z siebie jak najwięcej.

O godzinie 11 rozpoczęły się zmagania na dystansie potocznie zwanym „ćwiartką”. W wyniku zmiany formuły trasa składała się z dwóch etapów biegowych mających 2,625 km oraz 10,55 km przedzielonych etapem kolarskim o długości 45 km. Zawody w formie duathlonu nie powstrzymały Grzegorza Ziółkowskiego w zdobyciu brązowego medalu!

Tego samego dnia odbyły się również starty dzieci z roczników 2009-2019 w duathlonie i biegu na 100 m w specjalnych zawodach Pho3nix Kids organizowanych razem z fundacją Pho3nix. 

Na JBL Triathlon Poznań zakończy się również zbiórka charytatywna na rzecz Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im Wiktora Degi w Poznaniu. Celem zbiórki było uzbieranie 4,5 mln złotych, co już prawie się udało!

JBL Triathlon Poznań to ostatnia impreza z cyklu CIECH Tri Tour, do którego należy również JBL Triathlon Sieraków oraz Marbruk Triathlon Charzykowy. W tym roku głównym sponsorem zawodów po raz kolejny jest marka JBL, która ściśle związana jest ze sportem. Wydarzenie ponownie objął Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Poznania, które jest współorganizatorem zawodów. Sponsorem głównym jest firma CIECH, która w szerokim zakresie wspiera organizację eventu.

(info organizatora)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze