Grzegorz Turnau w Giżycku! Twierdza Boyen – 20 sierpnia, bilety online już dostępne!

0

Giżyckie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do zakupu biletów na ostatni w tym roku koncert w ramach cyklu FEST COOLturalnie, podczas którego wystąp Grzegorz Turnau!

Data: 20 sierpnia 2023, godz. 20:30

Miejsce: donżon Twierdzy Boyen, ul. Turystyczna 1, Giżycko

Bilety w cenie: 80 zł (64 zł z Giżycką Kartą Mieszkańca) dostępne online:

https://kino.gizycko.pl/production/final-fest-coolturalnie-2023-grzegorz-turnau/

stacjonarnie – w kasie kina Nowa Fala (ul. Konarskiego 8) – kasa czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:30 – 16:00 oraz w weekend (piątek – niedziela) w godzinach pracy kina Nowa Fala

Grzegorz Turnau– Kompozytor, piosenkarz, pianista, aranżer i autor tekstów. Urodził się w 1967 roku w Krakowie. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Krakowie. Studiował filologię angielską na UJ w Krakowie. Pierwszy sukces muzyczny odniósł w 1984, zdobywając I Nagrodę na XX Studenckim Festiwalu Piosenki. Potem grał w Piwnicy pod Baranami. Jego pierwszy album ujrzał światło dzienne w 1991 roku i nazywał się „Naprawdę nie dzieje się nic”.

Od tego czasu wydał 16 solowych albumów i uczestniczył w kilkudziesięciu innych projektach fonograficznych.

Regularnie i intensywnie koncertuje. Obecnie na scenie zwykle towarzyszy mu kilkuosobowy zespół (m.in Jacek Królik-gitara, Leszek Szczerba- saksofon, Mariusz Pędziałek – obój, Cezary Konrad – perkusja, Robert Kubiszyn/ Łukasz Adamczyk – bas, Michał Jurkiewicz – altówka, instrumenty klawiszowe), a także kameralne zespoły smyczkowe. Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami (m.in. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Agą Zaryan, Sebastianem Karpielem-Bułecką, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Andrzejem Sikorowskim, Stanisławem Soyką).

Komponuje muzykę dla filmu i teatru (m.in. od wielu lat współpracując z reżyserem Jarosławem Kilianem), jest też autorem większych form muzycznych i (od 2016 roku) kierownikiem muzycznym Teatru Lalka w Warszawie. Choć urodził się i mieszka w Krakowie, związany jest od dzieciństwa z miastem Inowrocław, którego honorowe obywatelstwo otrzymał w 2013 roku, a także z województwem zachodniopomorskim, gdzie mieści się – założona przez Grzegorza wspólnie ze Zbigniewem i Jackiem Turnauami i Tomaszem Kasickim – Winnica Turnau.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.

Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pod honorowym patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza na rzecz Wojtusia Kozioła.

(GCK) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze