Grozili śrubokrętem i zabrali 20 zł. Odpowiedzą za rozbój

3

Policjanci z Giżycka zatrzymali 31-letniego mężczyznę oraz jego 16-letniego „wspólnika” podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Giżycku. Napastnicy grożąc 2 mężczyznom śrubokrętem, zażądali od nich pieniędzy i telefonu komórkowego. Jeden z pokrzywdzonych oddał sprawcom 20 złotych. 

13 lutego br. na jednej z ulic w Giżycku 31-letni mężczyzna wspólnie z 16-latkiem groził dwóm mężczyznom śrubokrętem żądając wydania telefonu i pieniędzy. Jeden z pokrzywdzonych oddał  napastnikom 20 złotych.

Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 31-letniego podejrzanego oraz jego nieletniego „wspólnika”. Po wykonaniu czynności, zebraniu materiału dowodowego w postaci zeznań świadków oraz zabezpieczeniu niebezpiecznego narzędzia, którym groził podejrzany, policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut rozboju oraz wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

15 lutego br. Sąd Rejonowy w Giżycku po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy. Natomiast nastolatek za swoje niechlubne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

31-latkowi może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ja
Ja
18 lutego 2019 12:46

Haha ha cpun pewnie na działkę nie miał

Delikw
Delikw
18 lutego 2019 12:29

Ciekawe jestem który to taki bohater bo teraz widząc takiego że srubokretem to bym że śmiechu mu go w dupe wsadził co za idioci:p

Patryk
Patryk
18 lutego 2019 10:46

Kolejny Giżycko gangster bez mózgu. Wpaść na taki pomysł i za 20 zł pójdzie na 8_10 do paki. Trzeba było zbierać puszki. Za 3 h byś może uzbierało tyle żeby sprzedać je na zlomie za te 20 zł. Teraz my mam utrzymywać takiego darmizjada.