Grozili śrubokrętem i zabrali 20 zł. Odpowiedzą za rozbój

3

Policjanci z Giżycka zatrzymali 31-letniego mężczyznę oraz jego 16-letniego „wspólnika” podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Giżycku. Napastnicy grożąc 2 mężczyznom śrubokrętem, zażądali od nich pieniędzy i telefonu komórkowego. Jeden z pokrzywdzonych oddał sprawcom 20 złotych. 

13 lutego br. na jednej z ulic w Giżycku 31-letni mężczyzna wspólnie z 16-latkiem groził dwóm mężczyznom śrubokrętem żądając wydania telefonu i pieniędzy. Jeden z pokrzywdzonych oddał  napastnikom 20 złotych.

Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 31-letniego podejrzanego oraz jego nieletniego „wspólnika”. Po wykonaniu czynności, zebraniu materiału dowodowego w postaci zeznań świadków oraz zabezpieczeniu niebezpiecznego narzędzia, którym groził podejrzany, policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut rozboju oraz wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

15 lutego br. Sąd Rejonowy w Giżycku po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy. Natomiast nastolatek za swoje niechlubne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

31-latkowi może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ja

Haha ha cpun pewnie na działkę nie miał

Delikw

Ciekawe jestem który to taki bohater bo teraz widząc takiego że srubokretem to bym że śmiechu mu go w dupe wsadził co za idioci:p

Patryk

Kolejny Giżycko gangster bez mózgu. Wpaść na taki pomysł i za 20 zł pójdzie na 8_10 do paki. Trzeba było zbierać puszki. Za 3 h byś może uzbierało tyle żeby sprzedać je na zlomie za te 20 zł. Teraz my mam utrzymywać takiego darmizjada.