Grozili pozbawieniem życia. Ich łupem padła pizza i 46 zł

4

Dwaj giżycczanie w wieku 28 i 35 lat skrupulatnie zaplanowali dokonanie rozboju. Zapewne liczyli na niezły zarobek, a tymczasem ich łupem stała się 60 cm pizza i 46 złotych. Zostali zatrzymani, odpowiedzą za rozbój.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (24.02.2020) około godz. 23:00 w Giżycku. Dwaj mężczyźni w wieku 28 i 35 lat zamówili pizzę, wskazując adres dowiezienia przy jednym ze sklepów w Giżycku.

Kiedy dostawca był na miejscu, wymusili na nim podwiezienie na jedną z posesji w Giżycku. Z uwagi na to, że dostawca znał te osoby, zgodził się i ich podwiózł. W trakcie dojazdu na miejsce, auto ugrzęzło w błocie. W tym momencie nietrzeźwi napastnicy, grożąc pozbawieniem życia, zażądali od dostawcy pizzy i pieniędzy. Dodali, że tym razem pizza dla nich „jest w gratisie”. Pochwalili się przy okazji tym, że zaplanowali to całe zdarzenie i wiedzieli, że auto ugrzęźnie w błocie, a on im nie ucieknie. W obawie o własne życie 42-latek oddał pieniądze i pizzę. Sprawcy oddalili się, a pokrzywdzony przyszedł do komendy i zgłosił sprawę policjantom.

Tej samej nocy mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Giżycka i osadzeni w policyjnym areszcie. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów, usłyszeli zarzuty rozboju. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkanka
mieszkanka
27 lutego 2020 09:14

nieroby, menele… pracować nie chcą, a żreć tak…. Dożywocie…

Pawel 84
Pawel 84
26 lutego 2020 21:09

Gang Olsena znów działa

Nnshsbsj
Nnshsbsj
26 lutego 2020 11:02

I dostaną pewnie zawiasy i dozory i będą chodzic i straszyć dostawcę że był na policji hahhaah dajcie spokój . Cielemele

mały
mały
26 lutego 2020 10:09

Skok stulecia