Grozili maczetą, sterroryzowali i okradli. 4 sprawcy zatrzymani!

3

Do jednego z mieszkań w Giżycku wieczorem wtargnęło kilku mężczyzn, którzy zagrozili lokatorom maczetą, a kiedy doprowadzili ich do stanu bezbronności zabrali sprzęt RTV wart blisko 5000 złotych. Czterej sprawcy zostali zatrzymani przez giżyckich policjantów, a większość skradzionego sprzętu odzyskana. Napastnicy odpowiedzą przed sądem za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im do 12 lat więzienia.

W poniedziałek wieczorem (29.02.2016) w Giżycku oficer dyżurny tamtejszej jednostki policji odebrał zgłoszenie, które dotyczyło wtargnięcia do jednego z mieszkań czterech zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy używając siły oraz grożąc maczetą obezwładnili mieszkające tam małżeństwo. Niebezpieczne narzędzie przyłożyli do szyi mężczyzny i zażądali wydania im pieniędzy oraz sprzętu RTV.

Gdy pokrzywdzeni odmówili, przestępcy splądrowali mieszkanie swoich ofiar i zabrali telewizor, laptopa, konsolę do gier, telefon komórkowy oraz portfel z dwiema kartami bankomatowymi, dowodem osobistym i pieniędzmi w kwocie 150 złotych.

Łączna wartość strat jakie spowodowali wyniosła blisko 5000 złotych.

Policjanci po przesłuchaniu pokrzywdzonych i zabezpieczeniu dowodów, rozpoczęli prace zmierzającą do wytypowania, ustalenia i zatrzymania sprawców tego napadu.

Dwóch z nich zostało zatrzymanych przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku już niecałe dwie godziny po popełnieniu przestępstwa. To 21-letni Paweł S. oraz 25-letni Marcin M. We wtorek rano około godz. 9:00 dołączył do nich trzeci z napastników, którym okazał się 19-letni Daniel S. – młodszy brat jednego ze sprawców.

Kwestią czasu było zatrzymanie czwartego mężczyzny. 19-letni Dominik R. został zatrzymany przez operacyjnych w czwartek rano na terenie Giżycka. Ostatni z zatrzymanych dobrowolnie wydał kryminalnym maczetę, którą grozili lokatorowi w dniu napadu.

Dominik R. tak jak i wcześniej pozostali sprawcy został już przesłuchany. Wszyscy sprawcy przyznali się do zarzucanego im czynu. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.

Policjanci odzyskali także większość utraconych przedmiotów.

Teraz czterej mężczyźni staną przed Sądem Rejonowym w Giżycku i będą odpowiadać za rozbój z użyciem maczety. Grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn

32-38778

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
gownoCieto

bobek starszy, bobek mlodszy, klocu i jeszcze kiep jakis hahahahah co za pierdolone slamsy i siedz teraz jeden z drugim minimum piatke jeszcze was niech tam wyjebia na cwelowni

Z Gizycka

To Giżycko, bezrobocie powoduje ze młodzi ludzie stają się przestępcami, bo w końcu robić coś w życiu trzeba, a jak nie można uczciwej roboty znaleźć to zaczyna się kombinować. I w końcu trafia się za kratki bo wszystko już za daleko zaszło.

Gretka

Jezu co sie w tym Giżycku dzieje, przecież niedługo będziemy się bać wychodzić na ulice.