Mieszkaniec Bartoszyc w trakcie kontroli granicznej nie zapanował nad swoimi emocjami, zaczął grozić i obrażać funkcjonariusza SG na służbie.

23 sierpnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach dokonali szczegółowej kontroli samochodu osobowego marki Mercedes na bartoszyckich numerach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu był 37-letni mieszkaniec Bartoszyc, który jak się okazało przewoził ukryte na sobie papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy znaleziono również w bagażu podręcznym znajdującym się w pojeździe. Ujawnienie nielegalnych wyrobów tytoniowych zdenerwowało kierowcę do tego stopnia, że używając słów wulgarnych zaczął obrażać i kierować groźby w stronę jednego z funkcjonariuszy SG. Kontroler  poinformował mężczyznę, o konsekwencjach jakie grożą za znieważenie  funkcjonariusza na służbie.

Teraz 37-latek odpowie za znieważenie i kierowanie gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy publicznych. Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat.

WMOSG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze