W pierwszej połowie października mieszkańców powiatu węgorzewskiego ogarnęła obawa, ponieważ na spokojnym dotychczas terenie zaczął grasować ,,nocny złodziej”. Gdy wszyscy domownicy spokojnie spali, on penetrował pomieszczenia . Dopiero po przebudzeniu pokrzywdzeni stwierdzali bałagan i brak mienia.

Złodziej wchodził do mieszkań podważając drzwi, okna balkonowe lub piwniczne. Z mieszkań ginęły pieniądze, dokumenty, telefony i biżuteria.

Kryminalni węgorzewskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Jak się okazało, już wcześniej dopuścił się on podobnych czynów i stanął przed wymiarem sprawiedliwości, jednak nie wiele go to nauczyło. Mieszkaniec pomorza przeniósł swoją przestępczą działalność na mazury, ponieważ u siebie był już ,,spalony”.

Jak ustalili mundurowi 32-latek przyjeżdżał do nieznanej mu miejscowości swoim autem i w nocy chodząc jej ulicami wybierał domy, który okradnie. Zdobyte przedmioty spieniężał i całość łupu przeznaczał na granie w automaty.

Mężczyzna usłyszał już 5 zarzutów kradzieży z włamaniem na terenie powiatu węgorzewskiego. Jednak to nie wszystko za co odpowie 32-latek, gdyż podobnych czynów dopuścił się na terenie Giżycka i Ełku.

Dziś (21.10.2016) prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie ,,nocnego bandyty”. Sąd przystał na ten wniosek i 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzi na kratami. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(AF/TM)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Oli

O jaki zaradny:)