Miny, granatniki i granaty, znalezione w jednym z giżyckich mieszkań przy ulicy Smętka! Trzeba było ewakuować mieszkańców trzech bloków i dzieci z pobliskiego przedszkola. Łącznie ponad 80 osób. 

Amunicję z bloku usuną mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Olsztynie. Przedmioty należały do mieszkańca miasta, mężczyzna został znaleziony pijany pod blokiem, podczas eskorty 41-latka okazało się, że w mieszkaniu znajduje się m.in. skład amunicji.

Właśnie trwa ewakuacja mieszkańców, związana z ujawnieniem sporej ilości amunicji m.in. granatników, granatów, min. Materiały były przechowywane w pokoju w jednym z mieszkań – poinformowała Iwona Chruścińska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Akcja najprawdopodobniej potrwa do godziny 17-stej. Na miejscu są też straż pożarna, patrol saperski i pogotowie gazowe.

(UWAGA! Powyżej został umieszczony materiał wideo. Jeżeli go nie widzisz, oznacza to, że został zablokowany przez AdBlock. Wyłącz blokowanie reklam lub zmień ustawienia przeglądarki, żeby móc obejrzeć wideo. DZIĘKUJEMY!)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze