Gminne obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2022

0

W tym roku przypada 104. już rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 11 listopada samorządowcy, radni, harcerze, uczniowie i grono pedagogiczne gminnych szkół oraz pracownicy GOKiR Wilkasy w szczególny sposób upamiętnią to święto.

Obchody rozpoczną się o godzinie 12:00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Bystrym mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem kilku pocztów sztandarowych szkół i Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowie. O godzinie 13:00 pod tablicą ku czci poległym o wolność Polski tradycyjnie będą złożone kwiaty i zapalone znicze w asyście honorowej żołnierzy 41 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Giżycka.

Pół godziny później podobna uroczystość złożenia kwiatów odbędzie się pod tablicą pamiątkową na ścianie kościoła pw. św. Rafała Kalinowskiego w Wilkasach.

O godzinie 14:00 zaplanowano zaś część artystyczną w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach, gdzie zostaną ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Nasza Niepodległa”, odbędzie się też uroczysty koncert „Wieczór dla Niepodległej”, w którym ze swoim repertuarem wystąpią dzieci i młodzież ze świetlic wiejskich gminy Giżycko.

Źródło: GOKiR Wilkasy

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze