Gmina Wydminy. Oryginalny pomysł na aktywizację osób bezrobotnych

1

Rodziny wielodzietne z terenu gminy Wydminy mają nowe mieszkania.8 października odbyło się uroczyste przekazanie dwóch mieszkań socjalnych. 

Remont mieszkań socjalnych odbył się podczas realizowanego przez samorząd projektu ”Gminne programy aktywizacji społeczno-zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego” współfinansowanego ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej. W ramach zadania odbyły się szkolenia: technolog robót wykończeniowych (dla 10 mężczyzn) oraz malarz z elementami dekoracji ścian i sufitów (dla 5 kobiet). Podczas prac społecznie-użytecznych 15 mieszkańców gminy Wydminy (osoby bezrobotne, korzystające z pomocy GOPS) wyremontowało dwa mieszkania socjalne przy ulicy Ełckiej w Wydminach dla rodzin wielodzietnych z terenu gminy.

wydminy3

„Mieszkania, które zostały przekazane dwóm rodzinom z naszej gminy zostały wyremontowane przez naszych mieszkańców. Tym bardziej zasługuje to na słowa uznania oraz podziękowania dla tych osób za pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebowały naszego wsparcia. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało nam się sprawić, że od dzisiaj dwie rodziny znalazły swój nowy dom” – powiedział Wójt Gminy Wydminy Radosław Król.

wydminy1

Zadanie realizowane jest przez Gminę Wydminy współfinansowane ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – edycja 2011-2015”Gminne programy aktywizacji społeczno-zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego”. Całkowity koszt zadania wynosi 140 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Ministerstwa to 80 procent.

Foto: Urząd Gminy Wydminy

Źródło: Urząd Gminy Wydminy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkanka

Brawo! Taki wójt to przyklad dla innych!!!