Gmina Giżycko. Z paczkami do stęsknionych za integracją seniorów

1

Tradycyjny mikołajowy konwój z paczkami od licznego grona hojnych sponsorów odwiedził w tym roku niepełnosprawne i potrzebujące dzieci w terenu gminy Giżycko.

Przybysz z dalekiej północy nie zapomniał jednak również o gronie osób starszych, niezwykle zaangażowanych w działalność Klubu Seniora funkcjonującego przy GOKiR Wilkasy. Spotkania ze sobą to dla nich niezwykle ważna kwestia, lecz od ponad półtora miesiąca, kiedy uczestniczyli w rajdzie rowerowym na krzyż św. Brunona i Twierdzę Boyen, pandemia koronawirusa zamknęła ich w rodzinnych domach.

Dla najaktywniejszych seniorów pracownicy GOKiR Wilkasy przygotowali około 30 paczek, które w minionym tygodniu wysłanniczka św. Mikołaja, dyrektor ośrodka Ewa Sobieska w roli śnieżynki przekazała im, odwiedzając ich w Wilkasach, Bogaczewie, Rydzewie, Bystrym oraz Giżycku. Jej wizytą byli niezmiernie zaskoczeni, ale i bardzo szczęśliwi, że pamiętano o nich.

W krótkich rozmowach podkreślali, że w obawie przed wirusem starają się z domów jak najmniej wychodzić, jednak zżera ich już tęsknota za wspólnymi, atrakcyjnymi spotkaniami, czego wszystkim wraz ze świątecznymi powinszowaniami życzyliśmy na pożegnanie.

fot. Urząd Gminy Giżycko

Źródło, foto: Urząd Gminy Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkanka gminy

Świetna inicjatywa!