Gmina Giżycko. Rozbudowano szkołę podstawową w Bystrym

0

Gmina Giżycko zakończyła wdrażanie projektu partnerskiego pn. „Współpraca – tworzenie innowacyjnego i zdrowego środowiska” (nr projektu LT-PL-5R-375) realizowanego wspólnie z litewskimi partnerami z Alytusa.

W ramach przedsięwzięcia w miejscowości Bystry rozbudowano szkołę podstawową. Powstały dodatkowe pomieszczenia niezbędne do prowadzenia oddziału przedszkolnego, m.in.: sale lekcyjne, szatnie, toalety, pomieszczenia gospodarcze i pokój nauczycielski. Pomieszczenia zostały również wyposażone w meble, sprzęt, zabawki i gry edukacyjne. Przed budynkiem szkoły urządzono nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych wyposażony w kolorowe i bezpieczne urządzenia zabawowe.

W ramach projektu odbyły się także liczne transgraniczne warsztaty tematyczne oraz międzynarodowe spotkania ekspertów. W trakcie tych działań stworzona została metodologia społeczno-edukacyjna na rzecz integracji dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym, która będzie wykorzystywana w obu krajach partnerskich.

Zadanie to zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Litwa – Polska w kwocie ponad 416 tys. euro.

(źródło: Urząd Gminy Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze