Gmina Giżycko. Rekreacja na trampolinach i lepienie ruskich pierogów

0

Z uśmiechami na twarzach uczestnicy ferii zimowych z GOKiR Wilkasy zakończyli atrakcyjny cykl zajęć kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Przez dwa tygodnie 25-osobowa grupa dzieci oraz młodzieży miło spędzała czas wolny od nauki.

Znakomicie bawiła się rozgrywając turniej bowlingowy w Parku Wodnym Wilkasy, kapiąc się na basenie, sprawdzając swe siły na ściance wspinaczkowej i zapoznając się z elementami sztuk walki pod okiem trenera z Fight Club Mrągowo. Dwukrotnie brała też udział w warsztatach tanecznych break dance i hip hop.

Wraz z szefem kuchni Tawerny Dezeta Dariuszem Barygą nasi podopieczni przygotowywali hamburgery mając do dyspozycji bułki, boczek, kotlety oraz rozmaite warzywa, które układali warstwami według własnych upodobań. Po atrakcjach kulinarnych o zaletach czytelnictwa opowiadała im dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkasach Joanna Łępicka.

W trakcie wycieczki do Parku Trampolin w Ełku uczestnicy trenowali ekwilibrystykę na trampolinach, bawili się w gladiatorów, skakali po basenach z gąbkami, jeździli na tyrolce, korzystali także ze zjeżdżalni pontonowej, tubowej i ekstremalnej oraz toru ninja. Największe wrażenie zrobił na nich wulkan, czyli połączenie ścianki wspinaczkowej i zjeżdżalni.

W śniegu i w deszczu pierwszy tydzień podsumowali ekstremalnym kuligiem bryczką oraz pieczeniem kiełbasek w Sulimach przy wsparciu nieocenionego sołtysa Eugeniusza Maczugi. Żeby się rozgrzać odwiedzili świetlicę wiejską w Upałtach Małych, gdzie jeździli pociągiem i tańczyli wokół krzeseł.

Kolejny tydzień ferii rozpoczęli nauką jazdy na łyżwach w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku, po czym obejrzeli film „O czym marzą zwierzęta” w Kinie Nowa Fala. W drugiej odsłonie warsztatów tanecznych break dance i hip hop większość uczestników przedstawiła własne freezy zastygając w bezruchu w wymyślonych przez siebie pozach. Podsumowując kilka godzin intensywnych ćwiczeń trener Robert Grynis z Kętrzyna pochwalił naszą grupę, która wykazała się kreatywnością i samozaparciem, co zaowocowało pięknymi układami tanecznymi.
W trakcie ferii był także czas na prezentację własnego hobby.

Największe wrażenie zrobili na wszystkich mieszkańcy Kamionek, 9-letni Filip Nowiczonek zakochany w wypełnionych magią książkach przygodowych Andrzeja Maleszki oraz 11-letnia Julia Bobek, cztery lata trenująca w Szkółce Piłkarskiej „Gol” z Giżycka. Pokazała swe trofea zdobyte w zawodach na szczeblu wojewódzkim w minionym roku.

W trakcie ferii nie zabrakło pełnego pytań spotkania z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej ze Spytkowa, którzy zaprezentowali torbę ratownictwa medycznego i jej wyposażenie i strój strażaka wybierającego się do akcji. Omówili działanie defibrylatora i zasady przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Na koniec wszyscy mieli okazję obejrzeć wnętrze samochodu ratownictwa gaśniczego i sprzęt zgromadzony na jego pokładzie.

Na wzgórzu świętego Brunona w Giżycku dzieci i młodzież oddawali się uciechom śnieżnym zjeżdżając na jabłuszkach i sankach ze stoku, rzucając się śnieżkami i lepiąc figury ze śniegu. W świetlicy wiejskiej w Sterławkach Małych jej animatorka Bożena Cedrowska przygotowała naszym podopiecznym warsztaty tworzenia mydełek i zajęcia kulinarne z wypiekiem ruskich pierogów.

Ferie zimowe zakończyliśmy biorąc udział w neonowej zabawie karnawałowej w Ośrodku Kultury w Miłkach na zaproszenie jego dyrektora Justyny Zakrzewskiej. To było super przeżycie. Pajęczyna, plecenie warkoczy w trzyosobowych zespołach, quiz wiedzy o wszystkim i byle czym, turniej „Jaka to melodia” z rozpoznawaniem piosenek najmłodszych i trochę starszych oraz melodii z dziecięcych filmów animowanych, a także rzuty kulkami do drabinki. Przez ponad 2,5 godziny mieszkańcy gminy Giżycko w odblaskowych elementach i z pomalowanymi farbami fluorescencyjnymi twarzami świetnie się bawili. Uczestnikom gorąco dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

(informacja: Urząd Gminy Giżycko, GOKiR Wilkasy)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze