Gmina Giżycko na 3. miejscu w Polsce w prestiżowym rankingu „Infrastrukturalny Sukces Kadencji 2017-2022”

0

W najnowszym rankingu pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” pod tytułem „Infrastrukturalny Sukces Kadencji 2017-2022” Gmina Giżycko zdobyła 3. miejsce w kraju. Wyróżnienie zostanie wręczone Wójtowi Gminy Giżycko Markowi Jasudowiczowi, podczas uroczystej gali, która odbędzie się 12 października.

Autorzy rankingu publikowanego cyklicznie przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” za pomocą wskaźników liczbowych oszacowali sukces, jaki odniosły samorządy w trakcie mijającej kadencji.

Ranking Infrastrukturalny Sukces Kadencji 2017-2022 stworzony został przez profesora Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Powstał na podstawie takich kryteriów jak wielkość wydatków finansowych z dotacji z unijnych programów operacyjnych, powierzchnia użytkowa nowych mieszkań oddanych do użytku, przyrost odsetka liczby mieszkańców podłączonych do oczyszczalni ścieków, przyrost odsetka mieszkańców w mieszkaniach podłączonych do kanalizacji komunalnej, przyrost długości ścieżek rowerowych, udział odpadów zebranych selektywnie w relacji do ogółu zebranych odpadów komunalnych oraz bilans nasadzeń drzew w okresie 2018-2022 (na km2).

Gmina Giżycko zdobyła 3. miejsce w rankingu „Infrastrukturalny Sukces Kadencji 2017-2022”. Wyróżnienie zostanie wręczone 12 października przez redaktora naczelnego PST Wspólnota, Janusza Króla, podczas XXI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

(PTS)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze