Gmina Giżycko. Majówka pod znakiem flagi państwowej i Konstytucji 3. Maja

0

Tradycyjnie już mieszkańcy naszej gminy nie zapomnieli o uczczeniu świąt przydających na początek maja. Z okazji Święta Flagi prawie 30 śmiałków stanęło na starcie biało-czerwonego rajdu rowerowego. Okazało się, że kilka godzin spędzonych w poniedziałek na jednośladach na malowniczej trasie wiodącej wzdłuż jeziora Tajty było strzałem w dziesiątkę, co wszyscy zgodnie podkreślili.

W imprezie wzięli udział rodzice z dziećmi znakomicie spędzając czas. Nie było ścigania, a tylko spokojna przejażdżka z przystankami od skweru rekreacyjnego za budynkiem GOKiR przez dziką plażę w Zalesiu i Wronkę do świetlicy wiejskiej w Wilkaskach. Sygnał do startu dał punktualnie o godz. 10.00 wójt gminy Marek Jasudowicz.

Prócz jazdy na 12-kilometrowej trasie przeprowadzono rywalizację na najwolniejsze poruszanie się jednośladem w parach, a w Wilkaskach na każdego czekała przepyszna kiełbaska z grilla, konkurencja przeciągania liny, a także współzawodnictwo w darta i bieg w workach.

Przepiękna trasa po nawierzchni szutrowej i asfaltowej, trochę górek i wspaniałe widoki. Do tego ciepła aura i słoneczko, czegóż chcieć więcej. Spędziliśmy tu miłe chwile – podkreśliła dwójka turystów z Łodzi.

We wtorek z okazji Święta Konstytucji 3. Maja w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Wilkasach odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, po czym pod tablicami upamiętniającymi poległych w walce o wolność Polski w Wilkasach i w Bystrym mieszkańcy, radni oraz przedstawiciele władz złożyli wiązanki kwiatów i znicze.

(GOKiR Wilkasy)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze