Gmina Giżycko. Majówka pod znakiem flagi państwowej i Konstytucji 3. Maja [ZDJĘCIA]

0

Tradycyjnie już mieszkańcy Gminy Giżycko nie zapomnieli o uczczeniu świąt przydających na początek maja. Z okazji Święta Flagi 30 śmiałków stanęło 2 maja na starcie biało-czerwonego rodzinnego rajdu rowerowego. Okazało się, że kilka godzin spędzonych na jednośladach na malowniczej trasie usytuowanej wzdłuż jeziora Tajty było strzałem w dziesiątkę, co zresztą wszyscy zgodnie podkreślali.

W imprezie wzięli udział rodzice z dziećmi, znakomicie spędzając czas. Nie było ścigania, a tylko spokojna przejażdżka z przystankami od skweru rekreacyjnego za budynkiem GOKiR przez malowniczą plażę w Zalesiu i wiatę we Wronce do świetlicy wiejskiej w Wilkaskach. Sygnał do startu dał punktualnie o godz. 11.00 oraz całość imprezy koordynował pracownik GOKiR Zbigniew Antoniak. Aura nie rozpieściła uczestników słońcem, musieli stawić czoła przechodzącemu falami drobnemu deszczykowi. Prócz jazdy na 12-kilometrowej trasie pod świetlicą w Wilkaskach w nagrodę czekała na nich za to przepyszna kiełbaska z grilla, a także przeciąganie liny, rywalizacja w darta, bieg trójkami w nartach po trawie, rzuty kółkami do celu i zabawa w plenerowe scrabble.

Przepiękna trasa po nawierzchni szutrowej i asfaltowej, trochę górek i wspaniałe widoki. Do tego sympatyczni ludzie i przemiła atmosfera, nic więcej nie trzeba. Naprawdę, spędziliśmy tutaj ekstra chwile – podsumowali uczestnicy.

W imprezie wzięła udział Natalia Matauszek z całą rodziną, oceniając wydarzenie jako fajną inicjatywę, przypominająca trochę piknik rodzinny z rywalizacją sportową i odrobiną ruchu w plenerze.

Chociaż nie wszyscy z nas byli dzisiaj w najlepszej formie to oceniamy trasę jako bardzo przyjemną – powiedziała nam uczestniczka. – Podjazdy były wyzwaniem i choć chwilowo pojawiały się kryzysy, to szybko je przezwyciężaliśmy.

Kolejnego dnia, z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja mieszkańcy Gminy Giżycko wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Wilkasach. Uświetniły ją poczty sztandarowe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowie oraz szkół podstawowych w Bystrym, Upałtach i Wilkasach.

Zawsze towarzyszą nam trudy i cierpienia – mówił w kazaniu proboszcz parafii ks. Dariusz Babula. – Trzeba dziś rozważyć historię i przypomnieć wszystkich tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

Uroczystość zakończyło złożenie wieńców i zniczy pod tablicą upamiętniającą poległych w walce o wolność Polski przez przedstawicieli władz i gminnych radnych, dyrektorów szkół, druhów OSP i delegację partnerskiego samorządu Mtskheta z Gruzji z burmistrzem Dimitry Zurabishvili. Z uwagi na wystawienie przy tablicy honorowej asysty z 41. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej wydarzenie miało niezwykle doniosły przebieg.

(Tekst, fot.: Waldemar Albowicz/GOKIR Wilkasy)

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze