Giżycko wspiera krwiodawców

0

W ramach działań pod hasłem „Giżycko wspiera krwiodawców” Z-ca Burmistrza Giżycka Roman Łożyński i Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska odwiedzili odział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Osoby, które dzisiaj oddawały krew, otrzymały z rąk samorządowców kalendarze z logiem promującym krwiodawstwo. Autorką ilustracji plastycznej w kalendarzu jest Kamila Dziekońska , uczennica Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, która pod kierunkiem pani Patrycji Młyniec przygotowała pracę.

Spotkanie w oddziale terenowym w Giżycku było okazją do porozmawiania z krwiodawcami o ich motywacjach do oddawania krwi, a także z pracownicami punku. Panie z RCKiK podkreślały, że zainteresowanie oddawaniem krwi w Giżycku jest duże, niemniej jednak widzą spadek ilości osób młodych. Dlatego też Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej planuje akcję promocji idei krwiodawstwa w giżyckich szkołach średnich.
W dniu wizyty, tj. 28.02.2019 r., do punktu przy ul. Bohaterów Westerplatte zgłosiło się 18 chętnych do oddania krwi, a jako 19-ty zarejestrował się Wiceburmistrz Roman Łożyński  i honorowo oddał krew, nie tylko promując ideę krwiodawstwa, a dając dobry przykład.

Pozostałe kalendarze zostały przekazane do oddziału terenowego RCKiK i czekają na kolejnych krwiodawców. Można je otrzymać także w biurze Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Zapraszamy.

Przypomnijmy:

Dawcą krwi lub jej składników może zostać:

– każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat

– o masie ciała przynajmniej 50kg

– legitymująca się dokumentem stwierdzającym tożsamość, ze zdjęciem i numerem PESEL
wraz z adresem zameldowania.

Oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Więcej informacji:

Oddział Terenowy RCKiK
(87) 428 18 96
(87) 429 94 22
ul. Bohaterów Westerplatte 4
11-500 Giżycko
Czynne od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
rejestracja dawców 7.30 – 10.00

Ewa Ostrowska

Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze