W ramach działań pod hasłem „Giżycko wspiera krwiodawców” Z-ca Burmistrza Giżycka Cezary Piórkowski i Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska odwiedzili odział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  

Osoby, które na miejscu oddawały krew, otrzymały rąk samorządowców kalendarze z logiem promującym krwiodawstwo. Spotkanie w oddziale terenowym w Giżycku było okazją do porozmawiania z krwiodawcami o ich motywacjach do oddawania krwi, a także z pracownicami punku.

Panie z RCKiK podkreślały, że zainteresowanie oddawaniem krwi w Giżycku jest duże, niemniej jednak widzą ciągły spadek ilości osób młodych, co jest mocno niepokojące. Zachęcają nauczycieli ze szkół średnich do promocji krwiodawstwa, są chętne do współpracy w tym zakresie.

W dniu wizyty, tj. 03.02.2019 r. o godz. 9.00 , w punkcie  przy ul. Bohaterów Westerplatte było 19 osób chętnych do oddania krwi. Pozostałe kalendarze zostały przekazane do oddziału terenowego RCKiK i czekają na kolejnych krwiodawców. Można je otrzymać także w biurze Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, al. 1 Maja 14, pok. 4 c. Zapraszamy.

Przypomnijmy:

Dawcą krwi lub jej składników może zostać:

– każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat

– o masie ciała przynajmniej 50kg

– legitymująca się dokumentem stwierdzającym tożsamość, ze zdjęciem i numerem PESEL wraz z adresem zameldowania.

Oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Więcej informacji:
Oddział Terenowy RCKiK
(87) 428 18 96
(87) 429 94 22
ul. Bohaterów Westerplatte 4
11-500 Giżycko
Czynne od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00, rejestracja dawców 7.30 – 10.00

Warto zaznaczyć, że Honorowi Dawcy Krwi poza ustawowymi przywilejami, mają w Giżycku zniżki na Pływalnię Miejską MOSIR (50 %), Lodowisko (bilet ulgowy), Giżycki Uniwersytet III Wieku – CPUIS (100 %).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze