Jaskrawoniebieskie prostokąty malowane na miejskich parkingach to nowy sposób oznaczania miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Takie oznaczenia są wprowadzane w całej Polsce i w ostatnich dniach pojawiły się również w Giżycku.

Wielkie, błękitne prostokąty z wymalowanymi na biało, przecinającymi się liniami oraz znakiem wózka inwalidzkiego możemy znaleźć np. na ulicy Warszawskiej, Jagiełły czy na parkingu przy Placu Grunwaldzkim. Tak oznakowane miejsca mają być ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych w znalezieniu miejsca parkingowego, ale mają również widocznie informować tych, którzy choć zdrowi, to bezkarnie korzystali z miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Przepisy dotyczące znakowania miejsc dla osób niepełnosprawnych na kolor niebieski weszły już w 2015 roku. Na dostosowanie oznakowania, zarządcy dróg mają czas do 30 czerwca 2017 r.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Obserwator

Nie chcę bronić tych, którzy zajmowali te miejsca, ale niestety, bardzo często widać, kto posługuje się przywilejami niepełnosprawnego. Widać,że na pewno nie są to osoby o ograniczonej możliwości poruszania się a kartę mają za jajka albo kurczaki. No cóż, sami sobie tej karty nie wydali, a nadużycia prowadziły do tego, że osoby naprawdę niepełnosprawne nie mogą skorzystać z ułatwień.

jan

super teraz nikt nie powie ze nie widzaił!!!