Giżycko kończy sobotnie starty na JBL Triathlon Sieraków z 2 medalami

0

Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzą się w kultowych zawodach JBL Triathlon Sieraków. Dla wielu zawodników jest to ich pierwszy, debiutancki start. Mieszkańcy Giżycka przywiozą do domu 2 medale z sobotnich konkurencji.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody utrzymały wspaniałą atmosferę ze zeszłego roku.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na jednym dystansie drużynowym (56,5 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 22 stopni Celsjusza, lekki wiatr dodający zawodnikom pędu. Ta idealna do startów pogoda przyciągnęła również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę oraz cieszyli się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów takimi jak strefa gastronomiczna oraz specjalna strefa dla dzieci przygotowana razem z fundacją Pho3nix.

Sobota była niezwykle udana dla reprezentantów Giżycka, którzy zdobyli 2 medale! Do domu dumnie wrócą: Sandra Kopiczko ze złotem w kategorii wiekowej 25-29 kobiet, oraz Grzegorz Ziółkowski z brązem w kategorii wiekowej 25-29 mężczyzn na dystansie 112,99 km.

JBL Triathlon Sieraków zakończy się w niedzielę 26 maja, kiedy to zawodnicy zmierzą się w klasyfikacji drużynowej w sztafetach oraz na dystansie „ćwiartki” mającej 56,5 km.

Więcej informacji o JBL Triathlon Sieraków znajdziecie na stronie internetowej imprezy.

(Info, fot.: JBL Triathlon Sieraków)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze