Giżycko jako pierwsze miasto na Mazurach dołącza do mObywatela

13
fot. gizycko.pl K. Zadroga

Podczas konferencji prasowej, która obyła się w środę (4 października) z udziałem burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza i ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego poinformowano, że już wkrótce mieszkańcy Giżycka będą mogli korzystać w aplikacji mObywatel z Giżyckiej Karty Mieszkańca. Na mocy podpisanego porozumienia nowe funkcje w rządowej apce zapewnią mieszkańcom dostęp do lokalnych dokumentów w wersji cyfrowej.

Minister Cieszyński zaznaczył, że lokalne dokumenty w mObywatelu to jedna z kluczowych funkcji aplikacji. – „Pilotaż usługi jest dostępny dla wszystkich chętnych gmin. Mieszkańcy Giżycka do tej pory posługiwali się kartą w formie tradycyjnej, ale wszystkich jej beneficjentów będziemy zachęcać do korzystania z cyfrowej odsłony. To wygodne i bezpieczne rozwiązania. Bardzo doceniamy innowacyjne samorządy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców” – dodał.

Jak podkreśla burmistrz Giżycka – „Świat się bardzo dynamicznie zmienia i powinniśmy podążać za tymi zmianami, aby być miastem i społeczeństwem nowoczesnym. Dziś większość z nas posługuje się do wielu celów jednym urządzeniem. Wdrożenie tego rozwiązania jest zatem nie tylko dobrym kierunkiem technologicznym, ale także wygodnym.”

Program Giżycka Karta Mieszkańca funkcjonuje w naszym mieście od 2018 r., GKM posiada ponad 11 700 giżycczan. 

(MC) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
assan

„Zawsze warto Rzec durniowi, że jest durniem. Nawet gdy Asekuruje się odgórnie”.

Źródło: https://quotepark.com/pl/autorzy/jonasz-kofta/

Jan

Won złodziejska ruda kanalio z Giżycka !!!

Majka

Burmistrz z zarzutami prokuratorskimi za schronisko w Bystrym i facet od respiratorów. Fajny duet

g.k.

Gość uważa, że ludzie tutaj nie wiedzą ile przekręcił na tych respiratorach i udaje, że coś dobrego dla regionu robi przed wyborami

Klucznik

Moze ich polaczy jedna cela?

Seth

Co się z Tobą porobiło Młody?? Od metala grającego w Vertigo do lizusa pisowskich kombinatorów!!! Ten gość koło Ciebie, gdybyś nie wiedział, kręcił wałki na covidzie!! Żenada jak chęć kariery przesłania przyzwoitość!! Mojego głosu już nie masz!!! Już dawno nie masz!!!

m.k.

bratanie się z pisowcami to tak jak z komuchami…ale dlaczego mnie to nie dziwi? nie dziwi ale brzydzi..

assan

nie porównuj, komuchy na plecach miały oddech Moskwy!

Klara

Tak samo i z opozycją jak i PiS wszyscy razem są funta kłaków warci! Od zarania dziejów władza to korupcja i cynizm! Zwykły człowiek i społeczeństwo się nie liczy. Tylko mamona rządzi ich sumieniami. K. T. czy fircyk płaczący nad konstytucją.

m.j.

Otóż to dla kariery to gówno by spod siebie zjedli i zadali się z każdym złodziejem z PIS