Giżycko Air Show Prolog. Niezwykłe pokazy lotnicze nad Niegocinem [ZDJĘCIA]

0
fot. Dominik Misiun

W czwartek, 31 sierpnia niebo nad jeziorem Niegocin stało się areną dla niezwykłych pokazów lotniczych w wykonaniu prawdziwych mistrzów awiacji. Mimo kapryśnej aury w imprezie uczestniczyło wielu mieszkańców i turystów.

Giżycko Air Show Prolog to całkiem nowe wydarzenie, które ma zastąpić Mazury Air Show. Impreza była zapowiedzią przyszłorocznych pokazów w sercu Mazur.

W trakcie wydarzenia odbywały się liczne pokazy, wystąpiła m.in. grupa skoczków Sky Magic, Paweł Lojak Kozarzewski- motoparalotniarz, wielokrotny reprezentant i medalista Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej, Marek Choim oraz Bushcat Demo Team. Widzowie byli zachwyceni zwłaszcza brytyjskim zespołem akrobacyjnym Airborne Pyrotechnics, ich pokaz był pełen kolorowych iskier i dymu.

Giżycko Air Show z pewnością będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w kalendarzu miłośników lotnictwa i adrenaliny.

Pokazy zostały zrealizowane we współpracy ze stowarzyszeniem Grupa Falco 2, a gospodarzem imprezy było miasto Giżycko. Współpartnerem organizacyjnym była Gmina Wiejska Giżycko.

Partnerem wydarzenia była także firma Investa, która udostępniła lądowisko Mazury Residence położone na Osiedlu Grajwo na terenie Gminy Giżycko dla startu samolotów do pokazów oraz śmigłowców do lotów widokowych w bezpośredniej bliskości stref pokazowych.

(PTS, fot. Dominik Misiun) 

(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze