Zespół Syrenki, reprezentujący Giżycko na I Online Mistrzostwach Świata Mażoretek, zdobył dwa srebrne medale oraz tytuły wicemistrzyń świata. Medalistami została formacja mix (połączenie mażoretek z cheerleaderkami) oraz trenerka grupy Karolina Doruch.

Mimo, iż z powodu panującej pandemii niemożliwe jest zorganizowanie stacjonarnych zawodów, mażoretki mają możliwość udziału w zawodach online, polegających na przesłaniu nagrania z występem, które później podlega ocenie międzynarodowego składu sędziowskiego. Po bardzo udanych internetowych mistrzostwach Polski Syrenki postanowiły spróbować swoich sił także na mistrzostwach świata.

Syrenki startowały w kategorii formacje mix kadetki – polega ona na połączeniu tańca mażoretek i cheerleaderek. Mimo iż rywalizowały z bardziej doświadczonymi zespołami, ich występ został nagrodzony przez międzynarodowe jury drugim miejscem oraz tytułem wicemistrzyń świata. Medalistkami są: Eliza Arasimowicz, Oliwia Babul, Lena Bukowska, Julia Gorgosz, Rozalia Janczylik, Iga Morawska, Natalia Ołdziejewska i Milena Pałuszyńska.

Srebrny medal wywalczyła także trenerka grupy – Karolina Doruch – w tańcu solowym z pomponami. Warto zaznaczyć, że w tej samej kategorii w zeszłym roku stanęła na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy. Dodatkowo w duecie z koleżanką, Katarzyną Kicińską z Sieradza, zajęła miejsce czwarte, w kategorii solo baton – miejsce piąte, a w kategorii solo flaga – szóste.

Online Mistrzostwa Świata Mażoretek zostały zorganizowane przez federację WAMT (World Association of Majorette-sport and Twirling). Udział w zawodach wzięło udział 51 zespołów z 12 krajów: Bułgarii, Chorwacji, Węgier, Włoch, Norwegii, Filipin, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii i USA.

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna
Anna
16 maja 2020 19:56

Brawo dla dziewczynek i trenerki!

gość
gość
16 maja 2020 13:14

Brawo! Super, że są takie inicjatywy w tym trudnym okresie i że dzieciaki mają trochę radości! Gratulacje, to ogromny sukces!