Giżycki Uniwersytet III Wieku rozpoczął nowy rok akademicki [ZDJĘCIA]

3

Giżycki Uniwersytet III Wieku po raz 14 zainaugurował rok akademicki. Uroczystość odbyła się w środę, 4 października w sali kinowej Giżyckiego Centrum Kultury. 

Społeczność uniwersytecka, w obecności zaproszonych gości rozpoczęła rok akademicki. W czasie wystąpienia inauguracyjnego dyrektor Ewa Ostrowska zaprezentowała bogatą działalności Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku. Podkreśliła ogromne zainteresowanie, a także aktywność studentów nie tylko w roku akademickim, ale i w przerwie wakacyjnej, podczas której słuchacze nie nudzili się, a wręcz przeciwnie był to dla nich czas  wypełniony wycieczkami, regatami, marszami nordic walking, różnymi rozgrywkami, wydarzeniami artystycznymi, w których bardzo chętnie brali udział. Dyrektor przedstawiła plan zajęć na najbliższy semestr oraz przekazała wszelkie informacje organizacyjne.

Na studentów czeka wiele ciekawych wykładów, w tym około 30 kół zainteresowań, a wśród nich języki obce (język angielski, rosyjski), zajęcia komputerowe, salonik prasowy, salonik towarzyski, sztuki piękne, literatura, rękodzieło, zielnik, gry towarzyskie, szachy, brydż, zajęcia teatralne, taniec towarzyski, zespół Belcanto, kąpiele leśne, gimnastyka, aerobik, qigong, aikido, boccia, pływanie, marsz na orientację, giżycka fala.

Tradycyjne przygotowano bogatą ofertę wyjazdów kulturalnych, turystycznych i rekreacyjnych.   

Następnie głos zabrali goście, którzy pogratulowali uroczystości rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego, podkreślając ważność oraz ogromne zainteresowanie i dużą aktywnością giżyckich seniorów skupionych na GUTW. Natomiast Pani Maria Popieluch Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Chorych na Chorobę Nowotworową „Promyk”, przedstawiła formę działania stowarzyszenia w opiece paliatywnej w Giżycku  i omówiła najważniejsze aspekty pomocy osobom chorym. Na zakończenie spotkania na scenie zaprezentował się zespół „Belcanto”.

Wszyscy zainteresowani nauką na Giżyckim Uniwersytecie III Wieku powinni zgłaszać się po dokumentację (faktury w celu opłaty czesnego) w terminie od 9-20 października 2023 r. do biura mieszczącego się w Giżycku, ul. Słowiańska 2/7. Następnie do Klubu Seniora w Giżycku, ul. Królowej Jadwigi 9B celem zapisania się na poszczególne zajęcia.

Rozpoczęcie zajęć zaplanowano na 23 października 2023 r.

Giżycku Uniwersytet III Wieku działa w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. Patronem uczelni jest Burmistrz Miasta Giżycka. Radę programową Uniwersytetu III Wieku tworzą: Ewa Ostrowska- dyrektor, Natalia Lopiałło, Maria Popieluch, Nina Piórkowska, dr. Katarzyna Karolska, Henryk Jurczyk. 

(Beata Górczyńska/ Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku)

(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)  

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pola

A te 2 Panie w drugim rzędzie też są z 3 wieku ?

m.k.

a ten lekko nie ogolony to co? znowu jakiś wałek chce zrobić, jak na respiratorach?

Mzimu

Patronem to znaczy ze jego imienia?