Giżycka straż pożarna prowadzi nabór do służby

0

W dniu 30 lipca 2021 roku Komendant Powiatowy PSP w Giżycku ogłosił nabór do służby. 

W związku ze zmianami kadrowymi w giżyckiej komendzie pojawiły się 3 wolne wakaty. W związku z powyższym w celu zapewnienia stanu osobowego komendy, powołana do przeprowadzenia naboru komisja zweryfikuje predyspozycje kandydatów do ubiegania się o możliwość służby w szeregach formacji cieszącej się  największym uznaniem wśród społeczeństwa.

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań i przebiegu naboru zostały przedstawione w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie https://www.gov.pl/web/kppsp-gizycko/nabor-do-sluzby-sierpien-2021 . 

Kandydat będzie musiał wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnością pływania, brakiem lęku wysokości. Punkty zostaną przyznane również za posiadanie dodatkowych uprawnień i kwalifikacji takich jak np. prawo jazdy, doświadczenie w zdobyte w jednostkach OSP, kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodów medycznych, uprawnienia płetwonurka.

Kandydaci którzy pozytywnie przejdą całą procedurę skierowani zostaną na specjalistyczne badania dotyczące braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu, a następnie kilkumiesięczne szkolenie w trakcie którego strażak zostanie wprowadzony w tajniki sztuki pożarniczej.

Każdego pasjonata pożarnictwa i ratownictwa zapraszamy do udziału w postępowaniu.

Podania są przyjmowane do 15.08.2021 r.

 

 

 

 

 

 

Reklama