Nasi uczniowie ponownie wyruszyli w podróż po Europie! To kolejny projekt unijny, w którym uczestniczy nasza szkoła. Tym razem dzieci odwiedziły sąsiadującą Litwę. Te wyprawy są możliwe dzięki pozyskanym przez szkołę w roku szkolnym 2016/2017 unijnym środkom finansowym z programu Erasmus+.

W litewskim Lazdijai spotkały się dzieci ze szkół partnerskich: Słowacji, Holandii, Portugalii, Litwy i Polski. Wszystkie szkoły wspólnie realizują projekt „School can be fun” (tł. „Szkoła może być zabawna”), którego koordynatorem jest słowacka szkoła. Uczniowie uczestniczą w wymianach bezpłatnie. Mają zapewnione noclegi u rodzin, wyżywienie i podróż samolotem lub autobusem. Szkołę Podstawową nr 7 reprezentują uczniowie, którzy uzyskują wysoką średnią ocen.

Uczestnictwo w tym międzynarodowym projekcie umożliwia uczniom przede wszystkim doskonalenie języka angielskiego, poznanie kultury, tradycji i historii odległych od siebie regionów Europy. Podczas uczestniczenia w zajęciach szkolnych oraz wykonywania prac projektowych dziecimają możliwość poznania różnorodnych metod nauczania i uczenia się.

01.10.2017 r. pięcioosobowa grupa uczniów wraz z nauczycielkami: Katarzyną Wójtowicz-Pac, Urszulą Reichert, Anitą Domełą, Mariolą Chełkowską oraz Katarzyną Molestą – wyruszyła do Lazdijai na Litwie. W czasie siedmiodniowej wizyty dzieci polskie, litewskie, holenderskie, słowackie i portugalskie przemierzyły wiele kilometrów litewskich dróg. Szczególną atrakcją dla uczestników spotkania była wycieczka do Muzeum Soli w Druskiennikach, gdzie dzieci samodzielnie wykonywały rzeźby solne. W pamięci wszystkich na długo pozostanie także lekcja historii w Muzeum Narodowym w Wilnie.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli również w zajęciach szkolnych organizowanych przez szkołę litewską. Mieli możliwość współuczestniczenia w lekcjach, m.in. rytmiki, plastyki, języka litewskiego, a nawet gotowania.

W ramach zadań projektowych pani Katarzyna Wójtowicz – Pac przeprowadziła lekcję matematyki w języku angielskim.

Po tygodniu pełnym pozytywnych emocji wszyscy z ogromnym żalem pożegnali się z Lazdijai i poznanymi tam przyjaciółmi.

Dyrektorzy szkół, nauczyciele i wybrani uczniowie szkół partnerskich w marcu przyszłego roku spotkają się jeszcze w Portugalii.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze