5 stycznia odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi warmińsko- mazurskiej policji zasiliło 50 stróżów prawa. Policjanci w obecności mł. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, swoich rodzin, bliskich, znajomych wypowiedzieli słowa roty ślubowania. Już niebawem giżycką komendę zasili 2 nowo przyjętych policjantów. 

Przyjęci do służby rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie.

Najwięcej, bo aż 25 osób uzupełni skład etatowy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Policji w Olsztynie pozyska 4 osoby, a Komenda Miejska Policji w Elblągu 3 osoby. Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie, Szczytnie, Lidzbarku Warmińskim, Giżycku i Braniewie pozyska po 2 osoby. Natomiast Komendy Powiatowe Policji w Działdowie, Gołdapi, Iławie, Kętrzynie, Olecku i Piszu w Ełku po 3 osoby.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Thonatos

Tak, tak dyktatura zabezpiecza sobie tyły. Więcej stróżów prawa, większa kontrola społeczeństwa.