Giżycka drogówka przypomina o bezpieczeństwie w okresie jesienno-zimowym

0

W związku z pogarszającą się aurą policjanci z giżyckiej drogówki zwracają się z apelem do kierowców! Prognozy synoptyków na najbliższe dni mówią, że na termometrach możemy zobaczyć wartości bliskie zeru. Jest to, temperatura która negatywnie wpływa na ogumienie letnie w naszych pojazdach. Pora pomyśleć o wymianie ogumienia na zimowe.

Okres jesienno-zimowy, to czas kiedy warunki na drodze wymagają od nas większego refleksu i wyobraźni. Specjalnego przygotowania wymagają również nasze pojazdy.

Wymiana ogumienia z letniego na zimowe, to podstawowa czynności byśmy mogli mówić o bezpieczeństwie. Opona letnia traci swoje wartości kiedy temperatura spada już poniżej 12 stopni Celsjusza – przekazują giżyccy policjanci

Mieszanka z jakiej jest wykonana taka opona staje się twarda, a co za tym idzie, nie jest przyczepna do jezdni. Może to sprawić, że w niekontrolowany sposób stracimy panowanie nad swoim pojazdem. Jeżeli wybieramy się w rejony górskie warto zaopatrzyć się również dodatkowo w łańcuchy na koła.

Ważną sprawą jest również usunięcie zlodowacenia z szyb naszego pojazdu.

Wielu kierowców wykonuje tą czynność niedbale. Zapominając o usunięciu oblodzenia z całej szyby przedniej czy z szyb bocznych. Mając prawidłową widoczność możemy zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacją na drodze. Warto poświęcić więcej czasu o poranku na tą czynność – dodają funkcjonariusze z KPP Giżycko

Nie zapominajmy o własnym oraz innych bezpieczeństwie. Na drodze nie jesteśmy sami.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze