Giżycka drogówka apeluje! Kierowco zachowaj bezpieczeństwo na drogach w okresie zimowym

0

Trudne warunki atmosferyczne śnieg i lód niejednemu kierowcy kojarzą się z utrudnieniami na drogach. Dlatego giżyccy policjanci z drogówki przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i prawidłowym przygotowaniu samochodu do zimowej jazdy. Policja apeluje o rozsądek, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu.

Zima to czas kiedy warunki na drodze wymagają od nas większego refleksu i wyobraźni. Nie zapominajmy, że specjalnego przygotowania wymaga również nasz samochód. Wymiana ogumienia z letniego na zimowy to podstawowa czynności byśmy mogli mówić o bezpieczeństwie. Jeżeli wybieramy się w rejony górskie warto zaopatrzyć się również dodatkowo w łańcuchy na koła.

Ważną kwestią jest odśnieżanie samochodu. Obowiązek taki reguluje Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym art. 66 pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Spadający lód czy śnieg z samochodu może doprowadzić do tragedii na drodze.

Pamiętajmy. Im bardziej zadbamy o nasz pojazd przed wyjazdem w drogę, tym bardziej poprawi się bezpieczeństwo nasze i innych osób podróżujących.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze