Giżycczanki – Złote Medalistki XVII Mazurskiego Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt I Chłopców

0

Festiwal uświetniający trzydziestolecie piłki ręcznej w Giżycku i niezapomniany, bo zwycięski  dla reprezentantek Giżycka.

Cztery dni zmagań na dwóch halach, dwadzieścia cztery drużyny w pięciu kategoriach, mnóstwo emocji, pięknych bramek i wspaniałego dopingu dla zawodników. Tak wyglądał tegoroczny XVII Mazurski Festiwal  Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców odbywający się w dniach 22-27 SIERPNIA 2020r.

Podopieczne Andrzeja PASZKIEWICZA ( prowadzone od ok. 2,5 roku) wygrały rywalizację w swojej kategorii wiekowej.

Młodziczki MTS rozpoczęły zmagania wygrywając  14:0 z  Pabianice SPR Pabix i Kadrą Podlasia I 16:11. Niestety, kolejny dzień zakończyły dwoma przegranymi – Kadrą Podlasia II 10:12 oraz gołdapskim Jaćwingom 11:14.

Trzeci dzień rozgrywek to przegrane spotkanie z Kadrą Warmii i Mazur 14-17 oraz wygrany mecz z UKS Wyszków 11:6, który zapewnił udział w półfinale.

Do półfinałów giżycczanki weszły z trzeciego miejsca, trafiając tym samym na drugą po rundzie zasadniczej Kadrę Podlasia I. A jak  mówią  historia lubi się powtarzać. Zawodniczki MTS  ponownie okazały się lepsze od rywalek  i po bardzo zaciętym meczu do ostatniego gwizdka  – 14:13 awansowały do wielkiego finału, gdzie ponownie czekała na nich Kadra Warmii i Mazur, która do spotkania finałowego nie przegrała żadnego meczu. Końcowy gwizdek finałowego meczu i na tablicy wynik 16:13 dla Giżyckich Młodziczek.
To pierwszy tak wielki sukces tych młodych dziewczyn.

Ponieważ sezon2019/20 w rozgrywkach zakończył się znacznie wcześniej( pandemia ) i nasze szczypiornistki nie mogły powalczyć o najlepsze lokaty, w trakcie XVII Festiwalu Prezes  Zarządu Warmińsko -Mazurskiego  Okręgowego Związku Piłki  Ręcznej  Zbigniew CZAPLA uhonorował zawodniczki MTS Giżycko  medalami w kategorii  Dzieci Dziewczynki – medal  Srebrny oraz Młodziczki  – medal Brązowy.

inf. organizatora

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze